Czwartek , 22 Marca 2018 - Katarzyny, Boguslawa

10. Bieg po Nowe Życie

1 kwietnia w Wiśle po raz 10. odbędzie się Bieg po Nowe Życie. Na trasie marszu nordic walking spotkają się tradycyjnie gwiazdy kina, teatru, estrady, dziennikarze i sportowcy, a przede wszystkim osoby po transplantacji z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji, by promować nie tylko zdrowy styl życia, ale przede wszystkim po raz kolejny wspierać polską transplantację i świadome dawstwo narządów.

- Zawsze powtarzam, nigdy dość mówienia o przeszczepach. To sprawa niezwykle ważna. Dotyczy nas wszystkich. Każdy kolejny Bieg po Nowe Życie jest krokiem do "odczarowania" tematu transplantacji - mówi Przemysław Saleta, ambasador i współtwórca inicjatywy, który przed 10 laty oddał nerkę swojej córce Nicole. - Bez Wisły nie ma Biegu po Nowe Życie. To tutaj zaczynaliśmy i tutaj będziemy obchodzić nasz jubileusz - dodaje Arkadiusz Pilarz, dyrektor wydarzenia z firmy Ak-Pol.

Organizatorzy 10. Biegu po Nowe Życie szykują kilka sympatycznych niespodzianek. Między innymi chcą zaprosić do marszu także publiczność.

10. Bieg po Nowe Życie rozpocznie się punktualnie o 12:00 na Placu Bogumiła Hoffa w centralnym miejscu Wisły. Trasa marszu zostanie poprowadzona alejkami Parku Kopczyńskiego.

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.