Beskidzki Festiwal Podróżników

Zakończone


Beskidzki Festiwal Podróżników to impreza stworzona zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Ma ona na celu pokazać, jak wyglądają podróże „od kuchni”, poznać ciekawych ludzi, żyjących na walizkach, chcących podzielić się swoimi wspomnieniami.

Ponadto chcemy integrować mieszkańców gmin Istebna i Wisła, animować życie kulturalne, edukować młodzież i promować nasze tereny.

W ramach Festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie. Przygotowaliśmy atrakcje, które zaciekawią młodzież, seniorów i rodziny z dziećmi. Oprócz spotkań z podróżnikami w programie znajdziemy również wiele atrakcji m.in.: strefę zabaw edukacyjnych dla dzieci, pokaz szermierki japońskiej w wykonaniu wiślańskiej sekcji Kendo oraz występy artystyczne.

Pierwszy dzień wydarzenia odbędzie się w Amfiteatrze w Wiśle, natomiast drugi dzień w parku linowym Base Camp w Istebnej, po czym udamy się na Dożynki Istebniańskie w Amfiteatrze „Pod skocznią”.

Oprócz opowieści podróżników takich jak: Eliza Wiślanka w podróży, Dawid Siódmak, Magda Dzienna, Mateusz Kurza Włoczykij z gitarą, Artur Jackowski, Marek Dragosz, Waldek Malina będzie można skorzystać ze strefy młodych odkrywców, a w niej: interaktywna mapa świata, handmade - maski brazylijskie i wachlarze hiszpańskie, tańce orientu - fado i pląsy z chustą flamenco, handmade - pióropusze indiańskie/malowanie twarzy w barwy kultur, hindi chillout - orientalna gimnastyka z chustami, handmade - bębny afrykańskie, dziki krąg - indiańska orkiestra.

Ponadto gośc specjalny: SLIDE Challenge - The highest waterfalls in the world, koncert SeBa Promyk i zespołu Misiasty.

Informacje
  • 2019-09-14 00:00
    2019-09-16 00:00