Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia


"Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia" wraz z gośćmi: Olgierdem Łukaszewiczem, Krzysztofem Zanussim i Łukaszem Maciejewskim zapraszają na Plac Hoffa w sobotę 08.07. Przygotujcie się na wieczór pełny emocji przy ogromnym ekranie, wygodnych leżakach i iście letniej atmosferze, podziwiając wybitne dzieła polskiej kinematografii. Zaczynamy o 17:00.

Wydarzenie „Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia” to cykl plenerowych pokazów, organizowanych przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Podczas seansów pod gołym niebem będziecie mieli okazję spojrzeć na najważniejsze produkcje w dziejach polskiej historii sztuki filmowej. Oprócz dobrego kina czekają na was spotkania z twórcami, podczas których opowiedzą oni o szczegółach powstawania dzieł oraz odpowiedzą na pytania publiczności.

 

Zapraszamy od godz. 17.00 na plac Hoffa, by wspólnie obejrzeć wybrane filmy, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju polskiej kinematografii. Na pierwszy ogień - projekcja filmów animowanych „Wszystko jest liczbą” i „Schody” Stefana Schabenbecka, następnie zobaczymy mistrzowski dokument Krzysztofa Kieślowskiego „Z punktu widzenia nocnego portiera”. Po nim, o godz. 17:45 - „Sól ziemi czarnej” w reż. Kazimierza Kutza, a tuż po filmie o godz. 19:30 odbędzie się spotkanie z odtwórcą głównej roli w tym filmie Olgierdem Łukaszewiczem. Kolejnym gościem będzie wybitny reżyser Krzysztof Zanussi, a tuż po spotkaniu zapraszamy na projekcję jego debiutanckiego filmu - „Struktura kryształu” (o godz. 20:45). Wszystkie spotkania poprowadzi krytyk filmowy, Łukasz Maciejewski.

 

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. W trakcie jego trwania odbędą się konkursy z nagrodami ufundowanymi przez organizatora oraz wiele innych atrakcji. Ideą organizacji pokazów jest upowszechnienie i promocja polskiej klasyki filmowej, zwłaszcza wśród młodego pokolenia.

 

Kino, jak i spotkania zostaną przeprowadzone zgodnie z aktualnymi zasadami i ograniczeniami wprowadzonymi na czas trwania pandemii COVID-19. Na terenie będą znajdować się środki do dezynfekcji, a uczestnikom na wejściu zostanie zmierzona temperatura.

Informacje  • Wisła
  • 2020-08-08 00:00
    2020-07-29 09:55