Wisła

Reprezentant Śląska Cieszyńskiego w Sejmie 0

Reprezentant Śląska Cieszyńskiego w Sejmie

2023-10-12 13:13 0 komentarzy

Przedstawiamy Wam kandydata do Sejmu ze Śląska Cieszyńskiego. Damian Legierski pochodzi z Koniakowa, obecnie jest mieszkańcem Cieszyna. Jego zawodowa droga jest ściśle związana ze służbą w straży pożarnej.

Więcej
 0

2023-10-01 16:30 0 komentarzy

W 68 Rajdzie Wisły triumfowali Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel, jadący Skodą Fabią Rally 2 EVO. W finałowej rundzie tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski drugą lokatę wywalczyli również startujący Skodą Fabią Rally 2 EVO Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski, którzy tym samym przypieczętowali zdobycie tytułów wicemistrzowskich w klasyfikacji generalnej.

Więcej
Aleksandra Andrzejewska w światowej czołówce ! 1

Aleksandra Andrzejewska w światowej czołówce !

2023-08-08 11:50 1 komentarzy

Wisła ma kolejny powód do dumy, tym razem dała go wiślanka Aleksandra Andrzejewska, która znalazła się w kadrze Polski na Mistrzostwa Świata w Maratonie MTB, rozgrywane w Szkocji.

Więcej
80. TdP Policjanci dbali o bezpieczeństwo  0

80. TdP Policjanci dbali o bezpieczeństwo

2023-08-04 11:32 0 komentarzy

2 sierpnia br. drogami naszego powiatu przejechał 80. Tour de Pologne. Policjanci wraz z innymi służbami dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Funkcjonariusze zabezpieczali przejazd kolarzy na trasie wyścigu, kierowali ruchem i organizowali objazdy. Dzięki zaangażowaniu i profesjonalnej pracy mundurowych oraz służb organizatora, kolarze z całego świata bezpiecznie przejechali przez powiat cieszyński.

Więcej
Wisła zaprasza na koncert pod magicznym drzewem 0

Wisła zaprasza na koncert pod magicznym drzewem

2023-05-25 12:01 0 komentarzy

Festiwal DziewięćSił to nowe wydarzenie na kulturalnej mapie południowej części województwa śląskiego. W ostatni weekend maja w dziewięciu miejscowościach Beskidów i Śląska Cieszyńskiego odbędą się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, sportowe czy turystyczne. Jednym z najciekawszych będzie z pewnością koncert w Wiśle – w wyjątkowej lokalizacji, bo pod tzw. magicznym drzewem na Cieńkowie.

Więcej
WOŚP w Wiśle  0

WOŚP w Wiśle

2023-01-25 14:26 0 komentarzy

Już 29 stycznia w Wiśle odbędzie się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wiadomo już, że na Placu Hoffa będzie wyjątkowo gorąco! Czekają nas koncerty, pokazy, warsztaty, pokaz motocykli i … parada psów niekoniecznie rasowych. Do tego wyjątkowe licytacje!

Więcej
Granatowe Góry już na horyzoncie – świat wielkiej literatury w Wiśle 7

Granatowe Góry już na horyzoncie – świat wielkiej literatury w Wiśle

2022-06-01 17:17 7 komentarzy

Już w ten weekend najlepsza polska literatura znajdzie swoje miejsce w Granatowych Górach – w Wiśle. Do miasta przyjedzie prawie setka pisarzy, dziennikarzy, poetów i reportażystów, będą trzy niesamowite koncerty, spektakl teatralny, pokazy filmów, spacery, warsztaty i wiele innych atrakcji. Zapraszamy do Wisły!

Więcej
WSS Wisła najlepszym klubem LOTOS Cup 0

WSS Wisła najlepszym klubem LOTOS Cup

2022-05-30 17:28 0 komentarzy

29 maja 2022 roku w auli Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem odbyło się uroczyste podsumowanie XVIII edycji zawodów LOTOS Cup, które rozgrywane są w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”. Tego dnia nagrodzeni zostali najlepsi zawodnicy minionego sezonu, najlepsze kluby oraz trenerzy, którzy stoją za sukcesami następców mistrza. Mnóstwo nagród trafiło do naszego klubu WSS Wisła, który w ostatecznej klasyfikacji okazał się najlepszy!

Więcej
20. Bieg po Nowe Życie już za nami! 0

20. Bieg po Nowe Życie już za nami!

2022-05-16 17:40 0 komentarzy

W sobotę 14 maja w Wiśle odbyła się dwudziesta edycja Biegu po Nowe Życie! Wydarzenie niezmiennie ma na celu wspieranie polskiej transplantologii i wiedzy na temat przeszczepów. Tradycyjnie na rynku miasta zgromadzili się liczni przedstawiciele medycyny transplantacyjnej, osoby po przeszczepach, a także gwiazdy sportu, kina czy muzyki. Wszystko to w towarzystwie licznych mediów, którzy relacjonowali, często na żywo, to, co działo się w Wiśle.

Więcej
60 miejsc, które warto zobaczyć w Wiśle 0

60 miejsc, które warto zobaczyć w Wiśle

2022-05-05 18:08 0 komentarzy

Z okazji 60-lecia nadania praw miejskich Wiśle stworzyliśmy informator pt. "60 miejsc, które warto zobaczyć w Wiśle" wydany w formie małej książeczki ze zdjęciami i kodami QR umożliwiającymi lokalizację. Informator dostępny jest dla wszystkich, bezpłatnie w biurze Informacji Turystycznej. Wszystkich zainteresowanych odkrywaniem naszego miasta i jego urokliwych zakątków zachęcamy do zapoznania się z nim.

Więcej