28 czerwca  w siedzibie RM Gastro w Ustroniu odbył się Wielki Finał Konkursu Kulinarnego EspritChef Junior pt. „Młodość i doświadczenie szykują jedzenie” zorganizowany przez Fundację  Esprit.

O statuetkę i główną nagrodę w wysokości 1500 zł rywalizowali (w kolejności alfabetycznej):

·        Mikołaj Kubala wraz z Babcią  Ewą Kubalą

·        Hanna Rucka wraz z Babcią Natalią Urbańską

·        Zofia Sikora wraz z Babcią Heleną Sikorą

·        Emilia Superson  wraz z Babcią Danutą Krupą

·        Hanna Zaleska wraz z Babcią Renatą Twardokęs

Jury w składzie: Krzysztof Gawlik, Michał Bałazy, Aldona Sztuka i Elżbieta Wantulok, miało niełatwe zadanie wyłonić zwycięzcę. Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani. Babcie popisały się doświadczeniem, wnuki  fantazją – a wszyscy bez wątpienia gotowali  z sercem i zaangażowaniem pyszne dania regionalne w nowoczesnym wydaniu. O wygranej zadecydowały niuanse.

Zwycięskie danie przygotował duet  Mikołaj Kubala wraz z Babcią  Ewą Kubalą. Tym samym zajęli oni pierwsze miejsce. Ich rolada w kapuście z mięsem mielonym nadziewana  polędwiczką wieprzową, pieczarkami i serkiem wędzonym zachwyciła Jurorów. Wisienką na torcie był deser z puszystego biszkopciku podany z jogurtem owocowym własnej  produkcji.

Drugie miejsce zdobyły  Hanna Rucka wraz z Babcią Natalią Urbańską.

Miejsce trzecie przypadło Zofii Sikorze i Babci Helenie Sikorze.

Czwarte miejsce zdobyły Hanna Zaleska wraz z Babcią Renatą Twardokęs.

Piąte miejsce zajęły Emilia Superson  wraz z Babcią Danutą Krupą.

 

Babciom i Wnuczętom gratulujemy umiejętności, talentów i odwagi. Dziękujemy za udział i do zobaczenia w Akademii Esprit.

Dziękujemy sponsorom za wsparcie naszego eventu: Akademia Esprit, Extral Aluminium, Miasto Ustroń, RM Gastro, Spar, Skoczowskie i VITALPRO.

Dziękujemy bardzo wszystkim Partnerom Medialnym: Burmistrz Miasta Ustroń, Gazeta Ustrońska, OX, InfoBeskidy.

 

Konkurs został zrealizowany jako projekt w ramach poddziałania 19.2. „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” dla operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy z zakresu: Promowanie obszaru objętego LSR, w tym produktów lub usług lokalnych - Organizacja imprez kulturalnych, także o charakterze ponadregionalnym.


                                                                                            Fundacja  Esprit