Przedstawiamy Wam kandydata do Sejmu ze Śląska Cieszyńskiego. Damian Legierski pochodzi z Koniakowa, obecnie jest mieszkańcem Cieszyna. Jego zawodowa droga jest ściśle związana ze służbą w straży pożarnej, a w szczególności jako Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie pozyskał wiele uznania za swoją pracę.
Dlaczego zdecydował się Pan startować do Sejmu ?
- Szanowni Państwo, myślę, że nadszedł czas, abyśmy mieli swojego posła w Sejmie, który będzie rzetelnie reprezentować interesy Powiatu Cieszyńskiego. Przez ostatnie lata, niestety, nasze głosy nie były dostatecznie słyszane na arenie ogólnopolskiej. Teraz mamy szansę to zmienić, a ja stoję przed Wami jako kandydat, gotów do walki o nasze sprawy.


- Jako mieszkaniec regionu, rozumiem wyzwania, potrzeby i aspiracje, i jestem przekonany, że razem możemy osiągnąć wiele.
Dlatego zachęcam Was wszystkich do wzięcia udziału w wyborach i oddania Waszego głosu na mnie, jako przedstawiciela powiatu cieszyńskiego w Parlamencie. Nasza społeczność zasługuje na oddanego człowieka w Sejmie, który będzie działał na naszą/Waszą korzyść. Razem stoimy przed szansą, warto z niej skorzystać - podkreśla Damian Legierski. 

Priorytety polityczne to:

– Bezpieczeństwo wewnętrzne państwa.

– Wspieranie samorządu terytorialnego.

– Realizacja skutecznej polityki regionalnej.

– Rozwój obszarów wiejskich.

– Ochrona środowiska.


Kandydat z listy Trzeciej Drogi staje przed nowym wyzwaniem - ubiega się o reprezentowanie nas w parlamencie. W swoich postulatach podkreśla, jak ważny dla niego jest rozwój Śląska Cieszyńskiego ze swoim ogromnym potencjałem, który należy wspierać i rozwijać.
Każdy oddany głos jest krokiem w kierunku lepszej przyszłości. To szansa, aby nasz głos był słyszalny na wyższych szczeblach i aby nasze sprawy były uwzględniane w decyzjach podejmowanych w Sejmie. Zapraszamy Was serdecznie do udziału w wyborach, które odbędą się 15 października 2023 roku. To czas, abyśmy razem pokazali, Warto mieć człowieka w Sejmie z powiatu cieszyńskiego, który zadba o nasze interesy.