Wisła

Wisła zaprasza na koncert pod magicznym drzewem 0

Wisła zaprasza na koncert pod magicznym drzewem

2023-05-25 12:01 0 komentarzy

Festiwal DziewięćSił to nowe wydarzenie na kulturalnej mapie południowej części województwa śląskiego. W ostatni weekend maja w dziewięciu miejscowościach Beskidów i Śląska Cieszyńskiego odbędą się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, sportowe czy turystyczne. Jednym z najciekawszych będzie z pewnością koncert w Wiśle – w wyjątkowej lokalizacji, bo pod tzw. magicznym drzewem na Cieńkowie.

Więcej
WOŚP w Wiśle  0

WOŚP w Wiśle

2023-01-25 14:26 0 komentarzy

Już 29 stycznia w Wiśle odbędzie się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wiadomo już, że na Placu Hoffa będzie wyjątkowo gorąco! Czekają nas koncerty, pokazy, warsztaty, pokaz motocykli i … parada psów niekoniecznie rasowych. Do tego wyjątkowe licytacje!

Więcej
Granatowe Góry już na horyzoncie – świat wielkiej literatury w Wiśle 0

Granatowe Góry już na horyzoncie – świat wielkiej literatury w Wiśle

2022-06-01 17:17 0 komentarzy

Już w ten weekend najlepsza polska literatura znajdzie swoje miejsce w Granatowych Górach – w Wiśle. Do miasta przyjedzie prawie setka pisarzy, dziennikarzy, poetów i reportażystów, będą trzy niesamowite koncerty, spektakl teatralny, pokazy filmów, spacery, warsztaty i wiele innych atrakcji. Zapraszamy do Wisły!

Więcej
WSS Wisła najlepszym klubem LOTOS Cup 1

WSS Wisła najlepszym klubem LOTOS Cup

2022-05-30 17:28 1 komentarzy

29 maja 2022 roku w auli Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem odbyło się uroczyste podsumowanie XVIII edycji zawodów LOTOS Cup, które rozgrywane są w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”. Tego dnia nagrodzeni zostali najlepsi zawodnicy minionego sezonu, najlepsze kluby oraz trenerzy, którzy stoją za sukcesami następców mistrza. Mnóstwo nagród trafiło do naszego klubu WSS Wisła, który w ostatecznej klasyfikacji okazał się najlepszy!

Więcej
20. Bieg po Nowe Życie już za nami! 1

20. Bieg po Nowe Życie już za nami!

2022-05-16 17:40 1 komentarzy

W sobotę 14 maja w Wiśle odbyła się dwudziesta edycja Biegu po Nowe Życie! Wydarzenie niezmiennie ma na celu wspieranie polskiej transplantologii i wiedzy na temat przeszczepów. Tradycyjnie na rynku miasta zgromadzili się liczni przedstawiciele medycyny transplantacyjnej, osoby po przeszczepach, a także gwiazdy sportu, kina czy muzyki. Wszystko to w towarzystwie licznych mediów, którzy relacjonowali, często na żywo, to, co działo się w Wiśle.

Więcej
60 miejsc, które warto zobaczyć w Wiśle 1

60 miejsc, które warto zobaczyć w Wiśle

2022-05-05 18:08 1 komentarzy

Z okazji 60-lecia nadania praw miejskich Wiśle stworzyliśmy informator pt. "60 miejsc, które warto zobaczyć w Wiśle" wydany w formie małej książeczki ze zdjęciami i kodami QR umożliwiającymi lokalizację. Informator dostępny jest dla wszystkich, bezpłatnie w biurze Informacji Turystycznej. Wszystkich zainteresowanych odkrywaniem naszego miasta i jego urokliwych zakątków zachęcamy do zapoznania się z nim.

Więcej
Piotr Żyła odsłonił swoją figurę z klocków lego 0

Piotr Żyła odsłonił swoją figurę z klocków lego

2022-04-29 18:16 0 komentarzy

Piotr Żyła odsłonił wczoraj w Wiśle swoją podobiznę zbudowaną z około 70 000 klocków lego. Uroczystość odbyła się w ramach otwarcia dużej wystawy, która dostępna jest na piętrze Domu Handlowego "Świerk" do 4 września.

Więcej
Zbieg z Wisły zatrzymany w Czechach 0

Zbieg z Wisły zatrzymany w Czechach

2022-04-06 09:35 0 komentarzy

Zaatakował swojego sąsiada, o mało nie doprowadzając do jego śmierci, a następnie uciekł za granicę. Współpraca transgraniczna polskich i czeskich policjantów, za pośrednictwem Wspólnego Punktu Kontaktowego .

Więcej
Połączenie z Wisły do Ostrawy! 0

Połączenie z Wisły do Ostrawy!

2022-03-08 11:15 0 komentarzy

Już wkrótce ruszy nowa międzynarodowa linia autobusowa z Ostrawy i Trzyńca przez Wisłę do Jaworzynki. Autobusy będą jeździć w każdą sobotę i niedzielę oraz w dni wolne od pracy do końca roku (15 kwietnia, 18 kwietnia, 5-6 lipca i 26-30 grudnia).

Więcej
Kolejna pomoc dla Krystiana 0

Kolejna pomoc dla Krystiana

2022-02-28 11:12 0 komentarzy

W sobotę na stoku ustrońskiej Czantorii obyła się charytatywna impreza rekreacyjna na rzecz mieszkańca Wisły Krystiana Piszczka, strażaka OSP, który niejednokrotnie pomagał też innym. III Zimowe wejście na Czantorię, zgodnie z ideą i

Więcej

Najnowsze komentarze

Tygodniowe zajęcia dla dzieci
Бажаєте перебувати в ...
~Vikiaso
20. Bieg po Nowe Życie już za nami!
Бажаєте бути в курсі в...
~Vikiorq
WSS Wisła najlepszym klubem LOTOS Cup
Бажаєте перебувати в ...
~Vikitqa
60 miejsc, które warto zobaczyć w Wiśle
Бажаєте бути в курсі в...
~Vikihhk
Mandaty dla drifterów
Wszytko już jest w tym chorym kraju zak...
~Nie wstrzymia
Czarne ponownie przejezdne
"zawsze może być gorzej"? Chętnie poz...
~hanys