29 stycznia od samego rana na ulicach Wisły pojawią się wolontariusze a punktualnie o godzinie 14:00 rozpocznie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na wiślańskim rynku.

- Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, będą koncerty, wystąpią m.in. Kapela Wisła, SzlAban i Mocno Popularni, będą tradycyjne licytacje, rozgrzewka sportowa , a także niesamowite nowości: parada psów niekoniecznie rasowych i pokaz mody wełnianej koronki koniakowskiej – mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

Na Placu Hoffa gorąca, orkiestrowa atmosfera będzie trwała do późnego wieczora – o godz. 20:00 czeka nas Światełko do Nieba, nie będzie jednak sztucznych ogni – wystąpi Teatr Ognia „Nam Tara”. Niezwykłe wydarzenia będą rozgrzewały atmosferę już znacznie wcześniej. Na rynku czeka nas chociażby pokaz sprzętu GOPR i Straży Pożarnej, kuchnia polowa, czy pokaz motocykli Harley-Davidson Free Chapter Silesia Poland. W budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Śniegonia będzie można z kolei wziąć udział w warsztatach filcowania serduszek i w warsztatach plastycznych. Wyjątkowo ciekawie zapowiada się parada psów, zapowiadana na godzinę 14:00.

- Zapraszamy wszystkie psiaki, niezależnie od tego, czy są rasowe, czy nie, oczywiście ze swoimi właścicielami. Przejdziemy wyznaczoną trasą, pokażemy piękno naszych pupili, czekają nas także konkursy z nagrodami – mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak.

To jednak nie koniec – Wisła już teraz zagrzewa się przed finałem. W Perle Beskidów trwa akcja „Chodzimy dla WOŚP”. Mieszkańcy spacerują, zliczają kilometry, wysyłają wyniki do Wiślańskiego Centrum Kultury i w ten sposób dokładają się do skarbonki WOŚP – partnerzy akcji przekażą złotówkę za każdy kilometr, który zostanie zarejestrowany w akcji.

 

W internecie trwają już wiślańskie licytacje a wśród nich znajdziemy prawdziwe skarby – można wylicytować … zwiedzanie skoczni narciarskiej z samym Adamem Małyszem.

Wszystkie wiślańskie licytacje znajdują się pod linkiem: https://allegro.pl/uzytkownik/WCKWOSP

Wśród licytacji, z których dochód zostanie przekazany na Wielską Orkiestrę Świątecznej Pomocy, znajduje się wiele ciekawych pozycji: są pobyty w wiślańskich hotelach, zaproszenia do restauracji i wyroby lokalnych twórców. Na pewno ogromnym zainteresowaniem będzie się cieszyła licytacja, w której wygrać można zwiedzanie skoczni w Wiśle Malince z Adamem Małyszem.

„Z kim najlepiej zwiedzić skocznię narciarską im. Adama Małysza jak nie z samym … Adamem Małyszem? „Orzeł z Wisły” zna ten obiekt jak mało kto, chętnie podzieli się opowieściami i anegdotami a przy okazji wypije kawę z widokiem na Skocznię i piękna panoramę Beskidów. Ta licytacja, to unikalna szansa, żeby zobaczyć skocznię narciarską w Wiśle Malince z najwybitniejszym skoczkiem narciarskim w uzgodnionym terminie” – czytamy w opisie licytacji. Obecnie wartość licytacji przekroczyła 3 tysiące złotych. Licytacja tutaj: https://allegro.pl/oferta/zwiedzanie-skoczni-z-adamem-malyszem-13160729328 

- Warto spoglądać na nasz profil na portalu Allegro. Już teraz możemy wziąć udział w wielu ciekawych licytacjach, oczywiście zwiedzanie skoczni z Adamem Małyszem, to nasza wisienka na torcie, ale w tym tygodniu opublikujemy kolejne, a wśród nich znajdą się także ciekawe niespodzianki. Mnóstwo licytacji przed nami także w dniu finału na wiślańskim rynku między godziną 14 a 20 – mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

Perełką wśród licytacji są też Forszty – ręcznie robione drewniane narty z manufaktury w Wiśle. W zeszłym roku sprzedały się za ponad 10 tys. zł. Teraz ich cena osiągnęła już połowę tej kwoty.

- Wykonanie tego egzemplarza trwało ponad 100 godzin. Projekt specjalny stworzony na rzecz 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do obejrzenia na żywo w Hotelu Bania w Białce Tatrzańskiej. Rzemieślniczy charakter nart gwarantuje ich unikatowość - nigdzie na świecie nie znajdą Państwo jednakowego egzemplarza. Co więcej - nie będziemy ponawiać tego projektu – deklaruje Aleksander Partyka, twórca Forsztów.

Link do licytacji nart: https://allegro.pl/oferta/narty-recznie-robione-forszty-unikat-13151853063

 

W ostatnich latach środki zebrane w Wiśle znacznie się zwiększały – w 2022 roku zebraliśmy dokładnie 77 119,21 złotych – w tym roku wiślański sztab chce pobić ten rekord, dlatego organizatorzy i wolontariusze zachęcają do włączenia się do finału zarówno mieszkańców jak i turystów.