2 sierpnia br. drogami naszego powiatu przejechał 80. Tour de Pologne. Policjanci wraz z innymi służbami dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Funkcjonariusze zabezpieczali przejazd kolarzy na trasie wyścigu, kierowali ruchem i organizowali objazdy. Dzięki zaangażowaniu i profesjonalnej pracy mundurowych oraz służb organizatora, kolarze z całego świata bezpiecznie przejechali przez powiat cieszyński.

W minioną środę, w ramach V etapu 80. Tour de Pologne, policjanci dbali o bezpieczeństwo kolarzy oraz kibiców, którzy licznie dopingowali sportowców. Funkcjonariusze kierowali ruchem pojazdów na skrzyżowaniach, a także organizowali objazdy, pomagając kierowcom unikać utrudnień związanych z wydarzeniem. Dodatkowym wyzwaniem dla służb był aż trzykrotny przejazd wyścigu przez popularną wiślankę, bardzo licznie uczęszczaną przez kierowców w okresie wakacyjnym.
Właściwe zabezpieczenie trasy wyścigu było sporym wyzwaniem dla wszystkich. W zabezpieczeniu dróg, cieszyńską policję wsparli mundurowi z innych jednostek policji tj. z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej, Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu, Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, Komisariatu Policji Autostradowej w Gliwicach, Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju, Komendy Miejskiej Policji w Rybniku, Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, Komendy Miejskiej Policji w Żorach, oraz druhowie OSP i funkcjonariusze Straży Miejskich.
Podczas zabezpieczenia było bezpiecznie.