Po raz pierwszy Polska zainauguruje sezon startów w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Pierwsze konkursy w sezonie olimpijskim rozegrane zostaną w dniach 17-19 listopada 2017 roku na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Jest to wielkie wyróżnienie dla Polskiego Związku Narciarskiego oraz rodzinnej miejscowości Adama Małysza i Piotra Żyły.

Najlepsi skoczkowie narciarscy na świecie przyjadą do Polski w ten weekend. Rywalizacja inaugurująca sezon podzielona została na trzy dni. W piątek, 17 listopada odbędą się kwalifikacje. W sobotę, 18 listopada rozegrany zostanie konkurs drużynowy, natomiast w niedzielę, 19 listopada skoczkowie powalczą w zawodach indywidualnych.

 - W bieżącym roku, po raz pierwszy udało się zorganizować puchar świata w cyklu dwudniowym. Wymagało to wielu starań, zbiegów i udowodnienia, że jesteśmy w stanie zorganizować zawody na najwyższym poziomie. Nie mogliśmy przecież zawieść udzielonego nam kredytu zaufania – podkreśla burmistrz Wisły Tomasz Bujok.

Od kilkunastu lat to właśnie Polska słynie z najlepszych konkursów w skokach narciarskich, a także ze stale rosnącej rzeszy fanów.

Będzie to  święto wszystkich Polaków, bo w zasadzie to wielki prestiż dla naszego kraju, że właśnie Polska może zorganizować inaugurację Pucharu świata.  Na razie wszystko idzie w dobrym kierunku i mam nadzieję, że aura nie przeszkodzi nam w rozegraniu tych zawodów – podkreśla burmistrz.

Firma Supersnow – odpowiedzialna za przygotowanie obiektu zapewnia organizatorów, że nawet kilkunastostopniowe temperatury nie stanowią problemu.  

Jak podał wczoraj Adama Małysz na swoim profilu FB śniegu jest aż za dużo i możliwe, że nadmiar śniegu będzie trzeba wywozić z terenu skoczni. Takiej sytuacji chyba nikt nie przewidział.

Śnieg na skoczni

Tego nikt się nie spodziewał...

Opublikowany przez Adam Małysz na 15 listopada 2017

Są również dostępne bilety w ograniczonej ilością na niedzielne zmagania indywidualne skoczków. Należy się pośpieszyć, aby dostać jeszcze wejściówki. Bilety można zakupić w sklepie Wiślaczek na głównym deptaku Wisły.

Nie ma również problemu, aby znaleźć wolne miejsce w pokaźnej bazie noclegowej Wisły. W samy tylko mieście jest blisko 500 obiektów noclegowych, zapewniających ponad 11 tyś. miejsc noclegowych w obiektach o różnorodnym standardzie. W celu rezerwacji noclegów

Tym, którym  uda się zasiąść na trybunach, będą mogli obejrzeć zawody na telebimie w Strefie Kibica w centrum Wisły. Oprócz wspólnego kibicowania, na fanów skoków narciarskich w Strefie Kibica czekają również koncerty, a na scenie zaprezentują się m.in. Megustar, Faster, DJ Adam C. Nie zabraknie ciekawych konkursów oraz zabaw. Wstęp wolny.