Przygotowania do pierwszej rundy Rajdowych Mistrzostw Czech 2017 nabierają tempa. Już 6 i 7 marca pierwsze testy nowej rajdowej broni braci Szeja. Obok sportowych wrażeń towarzyszyć nam będzie również wyjątkowa akcja – licytacja przejazdu na fotelu pilota w Fordzie Fiesta R5, a wszystko na rzecz chorego na autyzm Kacpra.

 

Jarek Szeja: - Będą to bardzo pracowite dni, ale cieszę się, że udało się zorganizować całą akcję i pomoc. Wspólnie z całym zespołem, naszymi partnerami GK Forge i Grupą Metkom zapraszamy do licytacji. Jeśli zawsze chcieliście poczuć emocje i wrażenia, jakie daje jazda prawie 300-konnym Fordem Fiesta R5 na prawdziwym odcinku specjalnym, to właśnie nadarzyła się świetna okazja. Zróbmy wspólnie coś dobrego dla wyjątkowego chłopaka. Niepowtarzalne emocje gwarantowane – zapraszamy serdecznie i liczymy na Wasze mocne zaangażowanie. Z góry wszystkim dziękuje i do zobaczenia!

 

Licytacja na rzecz Kacpra Szajkowskiego trwa do niedzieli 5 marca, do godziny 22:27. Aukcję znajdziecie w serwisie Charytatywni Allegro, pod tym linkiem.

 

Więcej informacji na temat Kacpra Szajkowskiego znajdziecie na facebookowym profilu poświęconym walce chłopca o powrót do zdrowia:
https://www.facebook.com/KacperSzajkowskiMamAutyzm/.

 

W sezonie 2017 Jarosława i Marcina Szejów wspierają: GK Forge Grelowski Obróbka Plastyczna Metali, Grupa Metkom, Satjam, Darma, Deco-Car, Minimax, Viralseed i Pokrycia Dachowe Pniok Sylwester oraz patroni medialni Motowizja i portal OX.pl.

 

JAROSŁAW SZEJA / MARCIN SZEJA – INFORMACJE O ZAŁODZE:

 

Ambitni sportowcy, zawsze stawiający sobie wysoka zawieszone i wymagające cele. Na co dzień to mężowie i ojcowie bezgranicznie oddani swoim rodzinom i mocno zaangażowani w rozwój własnych firm. W chwili, gdy wsiadają do samochodu rajdowego stają się jedną z najbardziej dopasowanych i zgranych polskich załóg. Czerpią ogromną satysfakcję z każdego wyzwania i zawsze starają się rozwijać swoje umiejętności. Jak sami twierdzą w rajdówce doskonale się dogadują i jak to wśród braci, zawsze błyskawicznie rozwiązują wszystkie nieporozumienia.

Rajdowy duet braci z Ustronia po raz pierwszy pojawił się wspólnie na odcinkach specjalnych 53. Rajdu Wisły 2006. Sezon 2016 jako Mistrzowie Grupy N w Rajdowych Mistrzostwach Czech zakończyli z dorobkiem 91 wspólnych startów. Marcin pod względem startów wyprzedza swojego starszego brata, o cztery rajdy.

Jarek i Marcin swoją przygodę rozpoczęli od Peugeota 106, ale lista samochodów, w których rywalizowali na odcinkach specjalnych jest naprawdę długa: Peugeot 206 RC, Honda Civic Type-R, Renault Clio Sport, Opel Astra GSi, Citroen C2 R2 Max czy Ford Fiesta R2, a od 2015 czteronapędowe Subaru Impreza.

Bracia Szeja mocnym akcentem zadebiutowali w Grupie N Mistrzostw Czech, wygrywając w tej klasyfikacji swój pierwszy start- Rally Sumava – Klatovy 2015. Przez dwa ostatnie sezony to łącznie 19 startów i cztery wygrane w Grupie N. Sam sezon 2016 to 9 startów i 90 odcinków specjalnych, a łącznie z testami przejechane ponad 1600 km, zużyte prawie 200 opon i spalone blisko 2000 litrów sportowego paliwa.

W drodze po tytuł Mistrzów Czech Grupy N sięgnęli po trzy zwycięstwa - w Rajdach Sumava, Barum i Pribram. Najwięcej satysfakcji dał jednak najwyższy stopień podium w Barum Rally Zlin, legendarnym i najbardziej prestiżowym czeskim rajdzie, a jednocześnie jedną z najtrudniejszych asfaltowych rund Rajdowych Mistrzostw Europy.

 

SUKCESY I WYNIKI:

 

  • 2016 – Mistrzowie Grupy N / Rajdowe Mistrzostwa Czech (Subaru Impreza)
  • 2016 – zwycięzcy Barum Czech Rally Zlin w Klasyfikacji Grupy N
  • 2015 – II Wicemistrzowie Grupy N / Rajdowe Mistrzostwa Czech (Subaru Impreza)
  • 2014 – II Wicemistrzowie Grupy 2WD / Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski (Ford Fiesta R2)
  • 2014 – Mistrzowie Pucharu Fiesty / Klasy 6F / Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski (Ford Fiesta R2)
  • 2013 – zdobywcy Pucharu w Klasyfikacji Generalnej / Rajdowy Puchar Polski (Citroen C2 R2 Max)
  • 2012 – zwycięzcy Klasy 5 / Rajdowy Puchar Polski (Opel Astra GSi)
  • 2010 – Wicemistrzowie Pucharu Clio Cup / Rajdowe Mistrzostwa Polski (Renault Clio Sport)
  • 2009 – zdobywcy Pucharu w Klasyfikacji Generalnej / Rajdowy Puchar Polski (Honda Civic Type-R)