Daj włos! … to akcja i jednocześnie apel fundacji Rak’n’Roll wszystkich, którzy zmieniając fryzuję, chcieliby zrobić coś dobrego dla innych. Fundacja zbiera włosy, które są przeznaczone na peruki dla kobiet w trakcie leczenia. Włosy to jeden z najważniejszych atrybutów naszego wyglądu, choć zwykle nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo one dla nas znaczą.
Utrata włosów zawsze niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Dotkliwie przekonują się o tym osoby będące w trakcie leczenia chemioterapią. Utrata włosów, to skutek uboczny chemioterapii, który przeraża chorych najbardziej. W trakcie leczenia fatalne samopoczucie fizyczne łączy się ze słabą formą psychiczną. Fundacja Rak’n’Roll pokazuje, że również w trakcie leczenia chemioterapią warto dbać o swój wygląd zewnętrzny, gdyż poprawia to samopoczucie, a przede wszystkim motywuje do działania i dodaje dużo energii. Ładna, dobrze dobrana peruka, poprawiając wygląd, może zdecydowanie poprawić kondycję psychiczną i samopoczucie chorego.


Zeszłoroczna akcja w salonie fryzjerskim KEMON-Legierska w Ustroniu.

Wiele kobiet po chemioterapii potrzebuje peruki. Jeśli chcesz ściąć włosy, pomyśl, czy nie dać ich na perukę właśnie dla nich. Po raz drugi w Ustroniu Zakład fryzjerski KEMON-Legierska przyłącza się do ogólnopolskiej akcji i organizuje dzień ścinania włosów. O ustrońskiej akcji, mówi jedna z organizatorek Katarzyna Pobiegło - Zapraszamy wszystkich zainteresowanych przekazaniem swoich włosów z przeznaczeniem na peruki dla fundacji Rak&Roll zajmującej się wspieraniem kobiet w trakcie chemioterapii. Pomóc może każda osoba, która zdecyduje się obciąć min. 25cm włosów, mogą być farbowane, ale nie zniszczone. W ramach naszej akcji oferujemy bezpłatne umycie, ścięcie włosów i stylizację fryzury przez nasz profesjonalny personel. Dla wszystkich osób, które zdecydują się przekazać swoje włosy w dniu akcji czeka również słodki poczęstunek. Nasz zakład Kemon-Legierska znajduje się w Ustroniu na osiedlu Manhattan przy ul. Andrzeja Brody 25. Sama akcja odbędzie się 1 lipca o godz. 13:00. Zainteresowane osoby muszą wcześniej umówić się na wizytę w naszym salonie telefonicznie pod numerem 33 854 12 37. Dzieci i młodzież do lat 15 zapraszamy z rodzicami lub z pisemną zgodą opiekunów.