Gorąca atmosfera

Zima w Wiśle Czarnem w tym roku jest piękna i mroźna. Jednak w sercu i głowie osób związanych ze szkołą podstawową w Wiśle Czarnem panuje gorąca atmosfera. Piec do wypalania ceramiki stał się dla nas już nie tylko marzeniem, ale koniecznością. Chcemy zebrać fundusze na zakup takiego pieca co pozwoli nam uczyć się z jeszcze większą radością i poszerzać ofertę warsztatów świetlicy C.Z.A.S. (Czerniańskie Zaplecze Aktywności Społecznej) skierowaną do lokalnej społeczności. 

Po co piec?

Wiele radości uczniom naszej szkoły daje praca z gliną. Podczas zajęć nawet Ci najbardziej ruchliwi potrafią się wyciszyć i skoncentrować. Problem, z którym borykamy się od kilku lat to brak w najbliższej okolicy możliwości wypalenia naszych prac. Do najbliższego, dostępnego dla nas pieca musimy dojeżdżać kilkadziesiąt kilometrów. Posiadanie własnego pieca pozwoliło by nam cieszyć się naszymi pracami bez konieczności pokonywania sporych odległości.Kto i gdzie?

Za Świetlicą C.Z.A.S. i pracownią FabLab stoją ludzie związani ze Szkołą Podstawową nr 2 w Wiśle Czarnem. W kreowanie tego miejsca włącza się także Koło Gospodyń Wiejskich, Zarząd Osiedla Wisła Czarne, miejscowe Kościoły i Parafie, a także grupa pasjonatów nowych technologi i majsterkowania.

Chcemy "zarażać" piękną ideą dzielenia się pomysłami, posiadaną wiedzą i zachęcać do podejmowania nowych wyzwań. Dlatego w Wiśle Czarnem dzięki wsparciu budżetu partycypacyjnego i mieszkańców Wisły Czarne powstała świetlica C.Z.A.S. gdzie można czas poświęcić na rozwijanie swojego hobby, pasji.

Jest to miejsce, gdzie odbywają się warsztaty druku 3D. Poznajemy praktycznie tajniki pracy z maszyną CNC, elektroniką. Organizowane są warsztaty zdrowego stylu życia a także inne związane z pracami manualnymi. Dzięki dofinansowaniu z "Działaj Lokalnie" odbyło się także szereg warsztatów o tematyce artystycznej i technicznej. Piec do wypalania ceramiki także znajdzie w tej świetlicy swoje godne miejsce.

Trzeba dołożyć do pieca!

Zebrane za pomocą akcji pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowego pieca do wypalania ceramiki, którego koszt waha się w okolicach 7000 zł. W projekcie zostały także zaplanowane środki na zakup gliny, z której będziemy chcieli tworzyć coś pięknego. Jeżeli uda się zebrać więcej niż założyliśmy to kupimy jeszcze bardziej wydajny piec, aby jeszcze wydajniej pracować.

To działa!

Wybraliśmy ten rodzaj pozyskania funduszy, ponieważ już raz przekonaliśmy się, że to działa. Nasza pracowania FabLab, która mieści się w pomieszczeniach świetlicy C.Z.A.S. pozyskała w ten sposób fundusze na zbudowanie dwóch drukarek 3D.
Crowdfunding to także nieformalna sonda, która pokaże, czy obrany kierunek rozwoju jest entuzjastycznie przyjmowany przez naszą lokalną społeczność.

Byle do lipca...

Datą końca realizacji projektu, kiedy wszystkie nagrody powinny dotrzeć do naszych Darczyńców będzie koniec roku szkolnego 2016/2017. Do końca czerwca lub początku lipca, w przypadku udanego projektu, chcemy zorganizować warsztaty, a także rozpocząć wysyłkę nagród.

https://polakpotrafi.pl/projekt/rozgrzany-piec-musimy-miec?utm_source=projects

Wpieraj, pytaj, skontaktuj się

Zachęcamy Cię do wsparcia naszego projektu. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, zapraszamy Cię do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

Kampania crowdfundingowa Rozgrzany piec musimy mieć

tel.: 600819782
e-mail: kontakt@fablab.wisla.pl
lub sekretariat@sp2wisla.edu.pl