W niedzielę, 31 marca 2019 na Polanie Jakuszyckiej zakończono rywalizację w Mistrzostwach Polski Seniorów w biegach narciarskich. Ostatniego dnia zmagań uczestnicy walczyli o medale na dystansach techniką klasyczną. W biegu kobiet na dystansie 15 km bezkonkurencyjna była Justyna Kowalczyk z KS AZS AWF Katowice. Natomiast wśród mężczyzn na dystansie 30 km triumfował Dominik Bury, reprezentujący barwy klubu MKS Istebna. Ponad to MKS Istebna i NKS Trójwieś Beskidzka również mają czzym się pochwalić.

W promieniach słońca i na bardzo dobrze przygotowanej trasie narciarze rywalizowali na Polanie Jakuszyckiej w finałowym dniu Mistrzostw Polski. Tego dnia o medale walczyli nie tylko seniorzy, ale również młodzieżowcy oraz juniorzy.Z pierwszego w karierze tytułu mistrza Polski na dystansie 30 km cieszył się dzisiaj Dominik Bury. Zawodnik MKS Istebna bardzo dobrze taktycznie rozegrał ten bieg i na ostatnim kółku oderwał się od rywali i jako pierwszy finiszował do mety. - Bardzo fajnie się czuję po tym biegu i jestem zadowolony, że w końcu udało się wygrać bieg na 30 km - opowiada z uśmiechem na twarzy świeżo upieczony mistrz Polski. - Zwycięstwo wcale łatwo mi nie przyszło, ale na szczęście warunki dopisały. W nocy troszkę zmroziło, więc trasa była w miarę szybka, także bardzo przyjemny bieg w fajnej atmosferze - dodaje Bury. - Próbowałem oderwać się od grupy po 15 km, ale stwierdziłem później, że tych sił może zabraknąć na koniec, dlatego wolałem nie ryzykować i na ostatnich trzech kilometrach zaatakować i to się udało - dodaje.
Wicemistrzem Polski został Maciej Staręga z klubu UKS Rawa Siedlce. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Jan Antolec, reprezentujący barwy katowickiego AZS-u.
Medalistki Młodzieżowych Mistrzostw Polski
  1. Agata Warło - NKS Trójwieś Beskidzka
  2. Klaudia Kołodziej - LKS Witów Ski Mszana Górna
  3. Anna Bielecka - UKS Rawa Siedlce
 
Medaliści Młodzieżowych Mistrzostw Polski
  1. Dominik Bury - MKS Istebna
  2. Michał Skowron - MKS Karkonosze
  3. Mateusz Haratyk - NKS Trójwieś Beskidzka
 
Medalistki Mistrzostw Polski Juniorów - Juniorka A
  1. Weronika Kaleta - LKS Markam Wiśniowa-Osieczany
  2. Magdalena Kobielusz - SSR LZS Sokół Szczyrk
  3. Marcelina Wojtyła - MKS Istebna