Fotorelacja z II Zimowego wejścia na Czantorię w krótkich gaciach - idziemy dla Piotra Glenca. Zdjęcia autorstwa Przemka Legierskiego. 

Asp. sztab. Piotr Glenc, jest policjantem dzielnicowym Komisariatu Policji w Ustroniu. Od blisko 15 lat służy w 
Policji, z czego 10 lat jako dzielnicowy. Pełniąc służbę, zwłaszcza na tym stanowisku, na co dzień stał na straży prawa i pomagał innym w życiowych problemach. Napotykając w swej służbie rozmaite, ludzkie problemy, zawsze niósł pomoc innym. Będąc wiernym policyjnej rocie, służył obywatelom i ich chronił, czuwał nad bezpieczeństwem mieszkańców i niósł pomoc tym, którzy jej potrzebowali. Za swoją aktywność, wiedzę i zaangażowanie, w 2012 roku został wybrany „Najlepszym dzielnicowym powiatu cieszyńskiego”.

Teraz, po ciężkim wypadku, sam potrzebuje naszej pomocy. Piotrek zawsze był aktywny i dbał o sprawność fizyczną. Swoją postawą dawał przykład innym policjantom, nie tylko w trakcie służby, ale także w czasie wolnym. Jego miłością, oczywiście poza rodziną, były góry. 17 maja ubiegłego roku, właśnie podczas górskiej wycieczki, uległ poważnemu wypadkowi. Skała, na której postawił stopę, osunęła się. Piotrek upadł, osuwając się kilkaset metrów po zboczu góry. Przeżył upadek i dzięki szybkiej pomocy ratowników górskich trafił do szpitala. Ma złamany kręgosłup, jest po operacji. Obecnie przechodzi pierwszy etap rehabilitacji. Walczy o powrót do zdrowia. Walczy i nie poddaje się...

Fundacja Moc Pomocy PKO BP 16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 z dopiskiem: Piotr Glenc 

https://www.siepomaga.pl/piotr-glenc?fbclid=IwAR1kaDUISoildHY1DK-8BZsmg5YUveTx63rLke2dPSTfulIvXuiiRpu0QqM

https://www.facebook.com/poMOCdlaPiotraGlenca