Policjanci oraz funkcjonariusze innych służb zaangażowali się w pomoc dla córki funkcjonariusza Straży Miejskiej w Wisła Ewelinki Pilch i zorganizowali charytatywny Turniej Siatkarski. Turniej odbył się 06 sierpnia br. sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Istebnej (w budynku dawnego gimnazjum). Uczestniczyły w nim policyjne drużyny reprezentujące komisariaty z Wisły, Rajczy, Węgierskiej Górki oraz reprezentacje GOPR Beskidy, SOP, PSP Cieszyn, Nadleśnictwa Wisła oraz Urzędu Gminy w Istebnej. Pierwsze miejsce na podium zajęła drużyna Urzędu Gminy Istebna, srebro przypadło strażakom z Państwowej Straży Pożarnej z Cieszyna oraz na trzecim miejscu drużyna Służby Ochrony Państwa. Nagrody w postaci pucharów ufundowała Gmina Istebna, które zostały wręczone przez Ryszarda Macurę zastępcę wójta Gminy Istebna. W czasie turnieju organizatorem udało się zebrać łączną kwotę 3.706, 67 zł oraz 20 euro. Dodatkowo zebrane vouchery od sponsorów można cały czas licytować na profilu Ewelinki Pilch https://www.facebook.com/pg/Ewelinka-kontra-Zespół-Leigha-266652850868571
Wszyscy uczestnicy turnieju na co dzień walczą o to, aby każdy czuł się bezpiecznie i przede wszystkim był bezpieczny. Mundurowi po służbie nie zapominają o tym, czym jest niesienie pomocy innym. Stąd też pomysł dzielnicowego KP Wisła mł.asp. Bogusława Burego, aby zorganizować turniej charytatywny piłki siatkowej, podczas którego zbierane będą środki na leczenie Ewelinki, które tym samym wspierać będą rodziców, którzy robią co mogą, aby pomóc swojej córeczce.
Ewelinka jest córką funkcjonariusza Straży Miejskiej w Wiśle, który a co dzień dba o bezpieczeństwo mieszkańców miasta i odwiedzających go turystów. Dziewczynka urodziła się z genetycznym schorzeniem zwanym zespołem Leigha. Zespół Leigha to rzadka, dziedziczna choroba genetyczna, która prowadzi do postępującej degeneracji ośrodkowego układu nerwowego. Obecnie nie istnieje leczenie przyczynowe tej choroby – można jedynie minimalizować jej skutki. Obecnie Ewelinka jest pod stałą kontrolą neurologa, okulisty, kardiologa oraz gastroenterologa. Kilka razy w tygodniu prowadzone są zajęcia z rehabilitantem, neurologopedią oraz tyflopedagogiem. Jest objęta stałą suplementacją, która niestety jest też bardzo kosztowna. Konieczna rehabilitacja i związane z nią koszty dojazdów, suplementy diety, zakup sprzętu rehabilitacyjnego, zakup sprzętu medycznego, leki oraz wyjazd na specjalistyczne leczenie – to wszystko jest codziennością rodziców, która okazuje się być codziennością bardzo drogą…