Już w ten weekend Wisła stanie się polską stolicą muzyki country. Dwudziesta edycja festiwalu Wiślaczek Country to okazja na spotkanie się z kowbojami i muzyką, która na pewno zachęci do dobrej zabawy.

Jubileuszowa, dwudziesta edycja imprezy Wiślaczek Country rozpocznie się w sobotę 24 sierpnia. Już o godz. 10:00 w Parku Kopczyńskiego zostanie otwarta wioska indiańska, w której dzieci będą mogły spędzić miło czas, m.in. biorąc udział w licznych zabawach. W samo południe wystartuje koncert "Country na dachu Wisły", a o 15:00 widzowie będą mogli zobaczyć korowód zespołów i niesamowitych motocykli, które kojarzą się z amerykańskimi bezdrożami.

- W tym roku korowód będzie ustawiał się na wysokości Banku PKO na ul. 1 Maja. Będzie zatem nieco krótszy, niż w poprzednich latach, co związane jest z planowaną zmianą organizacji ruchu na ul. Konopnickiej i Olimpijskiej. Mimo to na pewno będzie atrakcyjny i nie zawiedzie oczekiwań gości, którzy od 20 lat tradycyjnie już przyjeżdżają do Wisły, żeby spotkać się z muzyką country - mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

W sobotę, o godz. 16:00 rozpoczną się koncerty w amfiteatrze im. Stanisława Hadyny, które potrwają do 22:00. Wystąpią: Music Road Pilots (Holandia), Stevie Simpson (Wielka Brytania), Tomasz Szwed, Droga na Ostrołękę, Honky Tonk Brothers, Zespół taneczny CROCK14 (Czechy). Imprezę poprowadzi Tomasz Szwed. Po koncertach pobawić będzie można się w rytmach muzyki country na wiślańskiej binie.

Sobotnia impreza w amfiteatrze jest biletowana. Wejściówki w cenie 10 zł można kupić w Wiślańskim Centrum Kultury i w Informacji Turystycznej na Pl. B. Hoffa,  oraz w dniu imprezy, od godz. 12 na specjalnie przygotowanym stoisku. Organizatorzy zapewniają bezpłatne wejście dla dzieci do lat 14 oraz osób niepełnosprawnych wraz z opiekunem, za okazaniem dokumentu.

Także w niedzielę czekają nas tegoroczne nowości - wioska indiańska i country na dachu Wisły. Niedzielne koncerty w amfiteatrze będą bezpłatne, a wystąpią: Bluegrass Comeback (Czechy), Trojak Street Combo i Whiskey River. Pełny program imprezy znajduje się poniżej.

 

Sobota 24.08.2019

10:00 - wioska indiańska - zespół Catawba - pokazy, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych - Park Kopczyńskiego

12:00 - 13:00 - Country na dachu Wisły - koncert przy górnej stacji kolei linowej Skolnity

13:30 - 14:30 - pokaz i nauka tańców kowbojskich - Pl. B. Hoffa (rynek)

15:00 - 16:00 - korowód zespołów i harleyów

16:00 - 22:00 - koncerty w amfiteatrze

 

Niedziela 25.08.2019

10:00 - wioska indiańska - zespół Catawba - gry i zabawy dla dzieci i dorosłych - Park Kopczyńskiego

12:00 - 13:00 - Country na dachu Wisly - Andrzej Trojak Band - koncert przy górnej stacji kolei linowej Skolnity

14:30 - 15:30 - pokaz tańców indiańskich Pow Wow - Grass Dance - Pl. B. Hoffa (rynek)

16.00 -19.00 - koncerty w amfiteatrze. Koncert pt. „Niedziela z Andrzejem Trojakiem", wystąpią:

Bluegrass Comeback (Czechy)

Trojak Street Combo

Whiskey River