Świetnym wynikiem rozpoczął się występ Kajetana Kajetanowicza na Wyspie Świętego Michała. Kierowca LOTOS Rally Team po raz trzeci z rzędu wywalczył pierwsze miejsce w City Show, rozgrywanym poza właściwą klasyfikacją Rajdu Azorów, jako ukłon w kierunku kibiców. Warunki pogodowe nie ułatwiły tego zadania – na niedługo przed startem zaczął padać intensywny deszcz.

 

Kajto bezbłędnie pokonał trasę wytyczoną uliczkami Ponta Delgada, pokonując według nieoficjalnych wyników aż o 6,4 s José Antonio Suáreza. Trzeci czas uzyskał Dávid Botka, tracąc 8,6 s. Za nim uplasował się José María López Planelles (+9,2 s), i Jan Černý (+10,7 s). Zawodnicy rywalizowali na oponach szutrowych, a nawierzchnią był asfalt oraz śliska kostka brukowa.

 

Kajetan Kajetanowicz: City Show Ponta Delgada ma dla mnie podobny urok jak legendarne Kryterium Asów na ulicy Karowej w stolicy Polski. Za każdym razem zależy mi na tym, aby wygrać tę próbę właśnie dla kibiców. Przed nami właściwa rywalizacja, którą poprzedzi jeszcze odcinek kwalifikacyjny. Mam wiele powodów, aby cieszyć się tym startem. To między innymi fantastyczna konkurencja, która w tym roku jest rekordowa, a także trasy, których nie spotkamy w żadnym innym miejscu na ziemi. Rozpoczynamy walkę na środku Atlantyku, trzymajcie kciuki!

 

Wszystkich zainteresowanych obejrzeniem zmagań informujemy, że organizatorzy przygotowali kilka transmisji na żywo. Znajdą je Państwo na stronie rajdu (www.azoresrallye.com/rally-17/live-rallye/?r=1). Dokładny harmonogram relacji, według czasu polskiego, podajemy poniżej:

 

  • 30 marca, godzina 14:30 - wybór pozycji startu;
  • 30 marca, godzina 15:00 - konferencja prasowa przed rajdem;
  • 30 marca, godzina 17:20 - odcinek specjalny nr 1, Lagoa (2,14 km);
  • 30 marca, godzina 19:15 - odcinek specjalny nr 4, Grupo Marques (3,95 km);
  • 1 kwietnia, godzina 14:30 - odcinek specjalny nr 13, Grupo Marques (3,95 km);
  • 1 kwietnia, godzina 20:50 - Ceremonia Mety (Ponta Delgada).