Marcin Górny i Zbigniew Cieślar, zeszłoroczni zwycięzcy Klasy 4F w Rajdzie Dolnośląskim, po raz czwarty wspólnie pojawią się na trasach wokół Polanicy Zdroju. Aktualnie trzecia załoga w klasyfikacji Fiest po punkty w piątej rundzie Mistrzostw Polski zmierzy się z sześcioma rywalami w 4F. Dwanaście odcinków specjalnych podzielono na dwa etapy, a pierwszy z nich wystartuje już w piątek o 14:00.

 

Marcin Górny:Bardzo lubię Rajd Dolnośląski i mam z nim dużo pozytywnych wspomnień, dlatego bardzo się cieszę, że tu wracamy. Ten start był mocno zagrożony, ale dzięki ogromnemu zaangażowaniu Zap Sznajder Batterien, Rallylab i Dariusza Lamota udało się dopiąć budżet. Postaramy się za to wszystko odwdzięczyć dobrym wynikiem. Powtórzyć zwycięstwo z zeszłego roku będzie ciężko, jesteśmy dobrze przygotowani, więc będziemy walczyć od pierwszego odcinka.

 

Jesteśmy po czwartkowych testach, mamy więc za sobą ważne rozgrzewkowe kilometry. Pojeździliśmy z nastawami i oponami na różne warunki, a to na pewno zaprocentuje na odcinkach. Do końca sezonu jeszcze dwie rundy i bardzo cenne punkty do zdobycia. Mamy na tych trasach ze Zbyszkiem sporo doświadczenia i na pewno czujemy się tu pewniej niż na odcinkach Rajdu Nadwiślańskiego – będziemy walczyć i damy więc z siebie wszystko, żeby przekuć to w dobry wynik.


 

Dziękuje wszystkim, którzy wspierają, wierzą w nas i motywują: ZAP SZNAJDER BATTERIEN S.A, tor kartingowy Zyg-Zak, Kebab Ahmed, Rallylab, MSP Competition oraz Buchti.pl Promotion i wszystkim kibicom.”

 

Zbigniew Cieślar: Zapowiada się bardzo emocjonująca runda w Kotlinie Kłodzkiej. Na strefie serwisowej pojawiły się opady śniegu, więc pogoda na pewno zaskoczy nas w ten weekend. Myślę, że na odcinkach miejscami też może być biało.

 

Do stawki dołączyły dwie kolejne Fiesty, co na pewno jeszcze wzmocni rywalizację. Na starcie staną wszystkie załogi, między którymi rozstrzygnie się rywalizacja o tytuły. Trzeba będzie zaatakować od pierwszego odcinka, ale Marcin pokazał już, że potrafi być szybki na tych trasach, więc wierzę, że stać nas tutaj na bardzo dobry wynik. Trzymajcie mocno kciuki i do zobaczenia na odcinkach.”