Niezwykłe świąteczne klimaty wyczarował w drugim dniu Świąt Bożego Narodzenia Zespół Regionalny "Istebna" podczas Koncertu Kolęd i Pastorałek, który z udziałem Pary Prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy odbył się w kościele Dobrego Pasterza w Istebnej.

Głowa Państwa pojawiła się w istebniańskim kościele na zaproszenie kierownik zespołu Marii Motyki, Wójt Gminy Istebna Łucji Michałek  oraz Dziekana Dekanatu Istebniańskiego, a zarazem proboszcza tutejszej parafii Ks. Tadeusza Pietrzyka.

Wspólnym śpiewom i radości nie było końca, zwłaszcza, że w koncercie udział wzięło kilka pokoleń członków zespołu, nie zabrakło więc  utworów w wykonaniu najmłodszych przedstawicieli „Małej Istebnej”, jak i tych, którzy od wielu już lat pracują na bogactwo i wysoki poziom prezentowanego repertuaru.

Po koncercie Wójt Gminy Istebna wraz z Ks. Dziekanem Tadeuszem Pietrzykiem i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej Łucją Dusek zaprosili Prezydenta RP Andrzeja Dudę wraz z Małżonką do obejrzenia niedawno powstałego Istebniańskiego Betlejem wykonanego przez znanego artystę rzeźbiarza z Jaworzynki Pawła Jałowiczora. Para Prezydencka miała też okazję zobaczyć znajdującą się w Gminnym Ośrodku Kultury Wystawę Twórczości Ludowej i Największą Koronkę Koniakowską Świata.

Podczas zwiedzania wyjątkowym gościom towarzyszyli także przedstawiciele Rady Gminy Istebna.

Ten piękny, przepełniony tradycyjną muzyką wieczór z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.