W Beskidach ruszają przygotowania do kolejnej modernizacji obiektów sportowych. O szczegółach i planach rozbudowy bazy sportowej poinformował burmistrz Wisły Tomasz Bujok.

- Mam dobrą informację dla wielbicieli sportu i aktywnego spędzania wolnego czasu. Realnego kształtu nabiera plan modernizacji tras biegowych na Kubalonce – poinformował włodarz Wisły.

W dniach 2-3 października wiceminister sportu Jarosław Stawiarski oraz członkowie prezydium Komisji Sportu Sejmu RP pod przewodnictwem posła Jacka Falfusa z Bielska-Białej zwiedzali obiekty Centralnego Ośrodka Sportu w Beskidach. W czasie wizyty doszło również do ważnego spotkania z władzami lokalnymi, w którym wzięli udział burmistrz Tomasz Bujok i sekretarz miasta Wisła Sylwester Foltyn oraz zastępca wójta gminy Istebna Józef Polok, a także m.in.: starosta cieszyński Janusz Król, dyrektor COS w Szczyrku Grzegorz Kotowicz, prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner i przewodniczący Rady Miasta Wisła Janusz Podżorski.


 

- Dyskutowaliśmy o bazie sportowej w naszym regionie, ale głównym tematem była modernizacja tras biegowych na Kubalonce. Bardzo mi zależy, by było to fajne miejsce, z którego można będzie korzystać przez cały rok. Do tego potrzebna jest odpowiednia infrastruktura: oświetlenie, system naśnieżania, wyasfaltowane trasy pod nartorolki. Realizacja takiego zadania wymaga jednak nakładów rzędu 10 milionów złotych, dlatego bez sfinansowania inwestycji z budżetu centralnego nie ma możliwości przeprowadzenia modernizacji – zauważa burmistrz Wisły.

- Tym bardziej cieszy mnie fakt, że po roku żmudnych przygotowań temat ruszył z miejsca. Podczas spotkań z przedstawicielami władz naszego państwa praktycznie zapadły decyzje o tym, że jak tylko samorządy Wisły i Istebnej przygotują plany zagospodarowania przestrzennego umożliwiające inwestycję, a COS ukończy projekt budowlany i uzyska pozwolenie na budowę, to pierwszy etap modernizacji tras może ruszyć już w przyszłym roku. Dzięki temu coraz bardziej realna wydaje się możliwość organizacji Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym w 2019 roku na beskidzkich obiektach. Ponadto patrząc na potencjał turystyczny Beskidów, a także bliskość Czech i Słowacji, całoroczne trasy biegowe i nartorolkowe mogą być kolejnym magnesem przyciągającym gości do naszego regionu, dlatego chciałbym podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w ten projekt i dążą do jego szybkiej realizacji – podkreśla Tomasz Bujok.