Już 24 lutego Wiślańskie Centrum Kultury zaprasza na kolejną odsłonę konkursu kulinarnego „Najlepsze Beskidzkie Krepliki”. Po rocznej przerwie, związanej z pandemią, konkurs po raz kolejny wyłoni najlepsze krepliki w Beskidach. Impreza odbędzie się w Tłusty Czwartek w Browarze Wisła.

Kto robi najlepsze krepliki? Czym powinny być nadziane? Na te i na wiele innych pytań odpowiedzi poznamy już w Tłusty Czwartek, a więc 24 lutego 2022 roku. Po rocznej przerwie wraca konkurs na „Najlepsze Beskidzkie Krepliki”. Impreza rozpocznie się o godz. 10:00 w Browarze Wisła.

- W tym roku konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach: Krepliki Domowe i Krepliki Zawodowe. Zachęcamy do udziału wszystkich chętnych, zarówno domowych twórców kreplików, szkoły, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, restauracje i cukiernie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody – mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

W Tłusty czwartek specjalne jury, złożone z przedstawicieli beskidzkich miejscowości zdecydują, które krepliki są najsmaczniejsze. Przypomnijmy, że krepliki muszą  zostać przygotowane wg beskidzkiej receptury, tzn. z powidłami śliwkowymi, ze spirytusem, smażone na smalcu. Przypomnijmy, że dwa lata temu jury uznało, że najlepsze w Beskidach krepliki piecze Elżbieta Szajtauer. Wtedy to konkurs został zorganizowany w Wiśle po raz dziesiąty i wrócił po kilkuletniej przerwie. W tym roku zapraszamy zatem do jedenastej odsłony tego najsmaczniejszego beskidzkiego konkursu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 22 lutego w Wiślańskim Centrum Kultury, Pl. B. Hoffa 3A, tel. 602 177 262, e-mail: kultura@wisla.pl.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są poniżej.

Regulamin

Formularz zgłoszenia