Boski Bal Przebierańców to wydarzenie, na które dwa lata czekały tak bardzo dzieciaki z Trójwsi, jak i młodzi animatorzy z Fundacji Jest Bosko. Ta karnawałowa zabawa przyniosła wiele radości, dziecięcych uśmiechów i pozytywnej energii. W wesołych rytmach muzyki bawiono się w sali remizy OSP Koniaków Centrum, którą bezpłatnie użyczyli strażacy, by młodzi mogli działać na rzecz młodszej społeczności. Księżniczki, policjanci, kowboje i inne kolorowe postacie radośnie spędzali czas, który animowali im wolontariusze wymyślając co rusz to nowe układy taneczne i zabawy. Od czasu do czasu zabawie przewodził zaprzyjaźniony Wodzirej Jakub.

Boski Bal organizowany jest w okolicach 31 stycznia, aby zwrócić uwagę dzieci na postać patrona Fundacji, św. Jana Bosko, którego wspomina się właśnie ostatniego dnia stycznia. Ksiądz Bosko poświęcił swe życie pracy z dziećmi i młodzieżą, jest ich patronem i orędownikiem. Był to też bardzo wesoły święty, który powtarzał nieustannie, że „Smutny święty, to żaden święty”. Dlatego każdego roku zabawą chcemy uczcić to wspomnienie, a tym razem zadbaliśmy również o element teatralny. W trakcie balu na sali zjawili się święty Jan Bosko i Matusia Małgorzata, którzy w barwny sposób opowiedzieli o dzieciństwie Janka i jego powołaniu, które odkrył we śnie mając 9 lat. Młodzi słuchacze z zaciekawieniem przenieśli się do włoskiej mieściny, gdzie w XIX wieku urodzi się, żył i pracował nasz święty patron.

Inicjatywy młodych wolontariuszy Fundacji Jest Bosko cieszą się zaufaniem wśród rodziców, którzy chętnie i bez obaw powierzają swoje pociechy pod opiekę młodzieży. Jest to dla cenne doświadczenie, które buduje poczucie bycia potrzebnym. Zaś naszą największą zapłatą jest radość i uśmiech dzieci, które wychodzą przybijając nam piątki, machając na pożegnanie pytają, kiedy znowu się spotkamy. 

Wierzymy, że dobro wraca, więc chcemy rozsiewać go jak najwięcej. Dziękujemy wszystkim, którzy nam w tym pomagają.


Karina Czyż

Prezes Fundacji Jest BOSKO!