28 lutego w Muzeum Magicznego Realizmu „Ochorowiczówka” w Wiśle w godz. 12:00-15:00 odbędzie się spotkanie ze słynnym artystą Robertem Heczko. Inspiracją dla jego malarstwa są chwile, w których dostrzega on wokół siebie smutek, radość, wzruszenie. Ulotne ułamki sekund, w których emocje pojawiają się na twarzach innych ludzi, w ich gestach czy postawie. Te mgnienie oka artysta przenosi na płótno. Nie tylko potrafi je zapamiętać, ale przetwarza w obrazy, które poruszają. Narzędziem Roberta Heczko jest uważność. A warsztatem płótno oraz pędzel. Jego kolejną, bardzo osobistą wystawę będziemy mogli zobaczyć przez cały marzec w Muzeum Magicznego Realizmu „Ochorowiczówka” w Wiśle. 

- „Papiery Wartościowe” - mówi Robert Heczko - to wystawa zupełnie inna, bardzo osobista. Wyjmuję z szafy to, czego nikt wcześniej nie widział. Długo do niej dojrzewałem – doszła do skutku dzięki zachęcie wspaniałego kustosza „Ochorowiczówki”, Sebastiana. Mam nadzieję nie zawieść Państwa oczekiwań.

W Muzeum Magicznego Realizmu obrazy twórcy z Ustronia Śląskiego pojawią się po raz drugi. Pierwsza pod nazwą „Urodziny B” zorganizowana została w parku przed Muzeum, gdzie Robert Heczko rozwiesił swoje płótna. Przybyli mogli uczestniczyć w urodzinach B. pokazanej na 26 obrazach. Jednak artysta mniejszą wagę przywiązuje do tego, gdzie jest jego twórczość prezentowana. Ważne jest, żeby na oglądających robiły wrażenie. Często pokazuje on swoje obrazy w formie happeningu. Tak jest na przykład w przypadku cyklicznej wystawy „Ogrody sztuki”, gdzie dzieła malarskie wiszą jak pranie, każdy może je dotknąć i o nich porozmawiać. Tym razem będziemy mogli podziwiać dwadzieścia prac na papierze, poznając zarówno kunszt artystyczny twórcy, jak i jego skrywane dotąd głęboko myśli ukryte w „Papierach wartościowych”. Najbliższa niedziela to doskonała okazja do indywidualnego spotkania i rozmową z artystą.