30 dni - tyle dokładnie pozostało do inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2018/2019, która drugi raz z rzędu odbędzie się na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Z początkiem października na wiślańskim obiekcie rozpoczęto produkcję śniegu, którego z każdym dniem przybywa. Organizatorzy zapewniają, że wszystko idzie zgodnie z planem i już pod koniec października planowane jest zakończenie śnieżenia na skoczni w Wiśle. Mimo iż w Beskidach panuje piękna i słoneczna pogoda, nie zagraża to produkcji śniegu, a wszystko dzięki nowoczesnym technologiom firmy Supersnow.  
W zeszłym tygodniu na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince obradował Komitet Organizacyjny Pucharu Świata Wisła 2018. - Razem z najważniejszymi osobami, pracującymi przy Pucharze Świata, spotkaliśmy się w środę, aby omówić przygotowania do inaugurujących sezon zawodów i skupić się nad tym, co jeszcze zostało do wykonania. Mogę powiedzieć, że jesteśmy na dobrej drodze i wszystko idzie zgodnie z planem - zapewnia Andrzej Wąsowicz, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Pucharu Świata Wisła 2018. - Śnieżenie powinniśmy zakończyć już 25/26 października. Myślę, że na ten moment mamy już wyprodukowaną dużo ponad śniegu, którego potrzebujemy - dodaje. - Cieszymy się, że tym razem pogoda nam sprzyja i nie pada, bo to właśnie deszcz jest dla śniegu najgorszy. Od dłuższego czasu w Wiśle panują wysokie temperatury i jest słonecznie, dlatego przykrywamy wyprodukowany śnieg - zaznacza Prezes ŚBZN.
 
Tuż przed inauguracją sezonu wiślański obiekt mają przetestować polscy skoczkowie. - Podtrzymuję to i będziemy starać się, aby skocznia była jak najszybciej i jak najlepiej przygotowana, aby nasi zawodnicy mogli sobie potrenować przed inaugurację - podkreśla Andrzej Wąsowicz. - Mamy również wiele zapytań z zagranicy. Dla nas im więcej zawodników będzie chciało skakać tym lepiej. Chcemy, aby skoczkowie testowali obiekt, żeby na zawody był on idealnie przygotowany - dodaje. - Na pewno wyprodukujemy zapas śniegu, ale gdy będzie jeszcze taka potrzeba, to zawsze możemy dośnieżyć - podsumowuje Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Wisła 2018.
 
Wszyscy fani skoków narciarskich przygotowania do listopadowej inauguracji w Wiśle mogą obserwować w nowej kamerze, która dostępna jest zarówno na stronie PZN, jak i na stronie Skoczni w Wiśle-Malince.
 
 
Program zawodów
Puchar Świata w skokach narciarskich Wisła 2018
16-18.11.2018
 

 

16.11.2018, piątek

- 11:00 - TCM / odprawa kierowników drużyn
- 16:00 - trening oficjalny (2 serie)
- 18:00 - kwalifikacje
 
17.11.2018, sobota - konkurs drużynowy
- 15:00 - seria próbna
- 16:00 - pierwsza seria konkursowa
             seria finałowa
             ceremonia rozdania nagród
             konferencja prasowa
 
18.11.2018, niedziela - konkurs indywidualny
- 14:00 - seria próbna
- 15:00 - pierwsza seria konkursowa
             seria finałowa
             ceremonia rozdania nagród
             konferencja prasowa