Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Ustroniu wykonali elektryczny bolid, który wziął udział w wyścigu organizowanym przez fundację Greenpower Polska na torze w Poznaniu w dniach 3-4 września 2016 roku. Był to pierwszy w Polsce i w tej części Europy wyścig aut o napędzie elektrycznym.
         Do rywalizacji stanęło pięć pojazdów: Shark 3 oraz Bullet 1 i 2 Politechniki Śląskiej, Atomowa Taczka z Gimnazjum nr 2 w Ustroniu oraz goście z Wielkiej Brytanii z Wennington Hall School z pojazdem o nazwie Sonic. Zespoły startujące najpierw zbudowały auta na bazie dwóch akumulatorów motocyklowych oraz silnika o mocy 240W czyli nieco ponad 0,3 konia mechanicznego. Dla porównania - odkurzacze mają około 1,4 tys. watów, a przeciętny samochód osobowy około 100 KM. Uczestnicy rywalizacji po raz pierwszy w Polsce mogli pokazać swoje auta szerszej publiczności. Liczył się przede wszystkim start i możliwość udowodnienia, że ciężka praca podczas konstruowania pojazdu daje ciekawe rezultaty i otwiera nowe perspektywy na przyszłość.
Celem wyścigu jest pokonanie jak największego dystansu w czasie jednej godziny. Zwycięża drużyna, której bolid pokonał najwięcej okrążeń w regulaminowym czasie trwania wyścigu. Przed przystąpieniem do rywalizacji każdy pojazd przechodzi szczegółowy przegląd zgodności z regulaminem. Bolid musi byś wyposażony w wielopunktowe pasy bezpieczeństwa, hamulce, światło stopu, sygnał dźwiękowy oraz lusterka. Konstrukcja bolidu oraz jego wymiary muszą odpowiadać wymaganiom regulaminowym. Kierowca steruje bolidem wyłącznie przy wykorzystaniu rąk. Cechy konstrukcyjne pojazdu skupiają się głównie na osiągnięciu maksymalnie najmniejszego poboru mocy, zminimalizowaniu oporów ruchu oraz zapewnieniu bezpieczeństwa kierowcy.Drużyna Gimnazjum nr 2 w Ustroniu zwyciężyła w sobotnim wyścigu F24 Lap Race w kategorii do lat 16, natomiast w niedzielnym finałowym wyścigu zajęła II miejsce tracąc do zwycięskiego zespołu 3 sekundy. Skład drużyny: Filip Fijak i Kamila Chrapek – kierowcy oraz Szymon Mende i Bartosz Głowacki – mechanicy.
Honorowy patronat nad budową ustrońskiego bolidu objął Burmistrz Miasta Ustroń Ireneusz Szarzec.