Koleje Śląskie organizują dodatkowe połączenia na linii Wisła Uzdrowisko – Wisła Głębce. Za 3,40 zł w weekendy i święta turyści będą mogli przejechać ten odcinek pociągiem, bezpłatnie zabierając ze sobą rower. Akcja „Pociągiem w górę, rowerem w dół” potrwa do 3 września.
- Po ofercie „Kolej na Beskidy z przewodnikiem”, „Tanie podróżowanie do Czech” i „Bezpłatny przewóz rowerów na wybranych liniach” to nasza kolejna, nowa propozycja, której celem jest zachęcanie do aktywnego wypoczynku. Liczymy, że dla wielu amatorów turystyki wspólna propozycja Kolei Śląskich i Urzędu Miasta stanie się inspiracją do odkrywania pięknych krajobrazów Wisły – mówi rzecznik prasowy Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek.


         

Oprócz 10 minutowego przejazdu pełnego wrażeń i bezpłatnego przewozu roweru, na turystów, którzy skorzystają z oferty, czekać będzie niespodzianka. W pierwszym członie niektórych składów obecni będą przewodnicy, którzy w ciekawy sposób opowiedzą o atrakcjach, które widać za oknem pociągu podczas podróży na odcinku Wisła Uzdrowisko – Wisła Głębce.
– Widoki są wspaniałe, a mijane obiekty bardzo ciekawe. Kompleks skoczni narciarskich w Centrum, Stara Karczma, Muzeum Beskidzkie, kościół ewangelicko-augsburski Apostołów Piotra i Pawła, Willa Ochorowiczówka, kościół p.w. Znalezienia Krzyża Świętego, szczyty gór takie jak Skolnity, Kozińce, Grapa, Stożek, a także przysłowiowa „wisienka na torcie”, czyli przejazd wiaduktem kolejowym o wysokości 25 metrów w Łabajowie to tylko niektóre atrakcje, które zobaczymy po drodze – mówi Ewa Zarychta, kierownik Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Wiśle.
Połączenia wakacyjne z przewodnikiem ze stacji Wisła Uzdrowisko będą ruszać o: 09:59, 11:05, 12:00, 12:48, 14:00, 15:00 i 16:04. W drogę powrotną z dworca Wisła Głębce wyruszymy o: 10:30, 12:30, 13:30, 14:26, 15:42 i 16:30. Na pozostałe pociągi, według rozkładu, również obowiązuje promocja bezpłatnego transportu roweru. Ponadto pasażerowie będą mogli kupić bilet powrotny w cenie 6,20 zł w obie strony, lub specjalny bilet obejmujący wypożyczenie jednośladu w cenie 20 złotych (zakup tylko w punkcie Informacji Turystycznej na placu Hoffa 3).
Dodatkowych informacji udziela Informacja Turystyczna w Wiśle: 791 400 485 lub informacja@wisla.pl.