W ostatni weekend ruszyła w Wiśle nowa Informacja Turystyczna. Znajduje się pod arkadami na wiślańskim rynku, w miejscu dawnej apteki, przed wejściem do urzędu miasta. Nowa lokalizacja to również całkiem nowe przedsięwzięcie jako efekt współpracy Gminy Wisła z Wiślańską Organizacją Turystyczną. Od samego początku dużym zwolennikiem powstania nowej formuły był również włodarz Wisły Tomasz Bujok: -  Spółdzielnia socjalna obsługująca turystów to kolejny krok w rozwoju turystyki w Wiśle. Jako miasto nadal będziemy mieli pełny wpływ na to, jak będzie funkcjonować Informacja Turystyczna. Jakie materiały będą w niej dostępne, ale będzie także możliwość zarobkowego działania m.in. poprzez sprzedaż noclegów - podkreśla burmistrz Wisły.
 
O powstaniu informacji opowiada Katarzyna Swęda dyrektor Wiślańskiej Organizacji Turystycznej a zarazem prezes Spółdzielni Socjalnej. - Głównym celem było stworzenie miejsc pracy dla osób, które wypadły z rynku pracy (np. bezrobotnych). Informacja Turystyczna będzie zatrudniała pięciu pracowników – dwóch na pełny etat i trzech na ½ etat. Warto podkreślić, że spółdzielnia będzie w znacznym stopniu dofinansowana ze środków unijnych przez pierwszy rok swojej działalności.
Głównym zadaniem pracowników Informacji Turystycznej będzie doradzanie zainteresowanym osobom oraz informowanie ich o walorach i atrakcjach turystycznych naszego regionu, o świadczonych usługach turystycznych np. bazie lokalowej, gastronomicznej, ale także kulturalno-rozrywkowej, o warunkach klimatycznych, transporcie. Osoby zatrudnione w informacji  mają promować i propagować walory turystyczne, rekreacyjne i kulturalne Wisły, zachęcać do uczestnictwa w różnorodnych inicjatywach, organizowanych przez organy samorządowe i niezależne podmioty. - W punkcie Informacji Turystycznej dystrybuowane będą bilety wstępu na imprezy, koncerty, spektakle teatralne, i inne wydarzenia kulturalne czy sportowe. Pracownicy Informacji Turystycznej będą informować turystów bezpośrednio w biurze, a także przez telefon i za pośrednictwem poczty elektronicznej. Będą doradzać w wyborze usługi turystycznej, jak również zajmować się sprzedażą gadżetów promocyjnych, usług turystycznych w tym miejsc noclegowych – dodaje prezes spółdzielni.

Informacji Turystyczna będzie czynna:
Poniedziałek - Czwartek w godz. 08:00 -18:00
Piątek, Sobota w godz. 09:00 - 20:00
Niedziela w godz. 9:00 - 16:00
 
Stałe zatrudnienie otrzymał w wyniku konkursu Przybysław Przybyła, który zachęca do skorzystania z wypożyczalni sprzętu działającej przy spółdzielni - Zapraszamy do nowo otwartej wypożyczalni rowerów, hulajnóg i innego sprzętu sportowego w Informacji Turystycznej Wisła Otwarta Turystycznie Pl. B. Hoffa 3. Do Państwa dyspozycji oddajemy rowery górskie, trekkingowe i crossowe. Najmłodszym oferujemy rowery dziecięce, juniorskie, foteliki rowerowe oraz hulajnogi. Zapewniamy kaski ochronne w cenie wypożyczenia. Ponadto, wypożyczamy rakietki do gry w ping ponga oraz piłki do gier zespołowych Rezerwacji sprzętu można dokonać bezpośrednio w punkcie Informacji Turystycznej, telefonicznie pod numerem: +48 791 400 485 lub mailowo: informacja@wisla.pl – dodaje pracownik informacji.