Wisła zadebiutowała w rozkładzie Bike Atelier MTB Maraton. Pierwszy raz w Perle Beskidów fani górskich wyścigów na dwóch kółkach zmierzyli się z wymagającymi, ale i malowniczymi trasami w Wiśle i okolicy.

Zawody te organizowane są z pasją do sportu, a szczególnie do kolarstwa. Cykl rowerowych zmagań Bike Atelier MTB Maraton odbył się w tym roku również w Ustroniu, Psarach czy Jeleśniej, a w październiku zawita również w Dąbrowie Górniczej i Rybniku.

Do Wisły zjechało ok 400 zawodników z całej Polski, w tym również z pobliskiego Ustronia, Skoczowa, Istebnej, a co najważniejsze również lokalnie z Wisły.
Do pokonania był dystans PRO liczący 56,5 km oraz HOBBY o długości 29 km. Przed startem głos zabrał Waldemar Chrapek - Prezes Merida Polska, a jednocześnie mieszkaniec Wisły. Trasy biegły malowniczymi zakątkami Beskidzkich szlaków, co uatrakcyjniło wyścig, a niektóre odcinki trasy były nazywane typowo górskimi, takimi jakich szukają uczestnicy tego typu zawodów.

Miasteczko maratonu zlokalizowane było w okolicy wiślańskiego amfiteatru, a znaleźć w nim można było m.in. stoiska z akcesoriami rowerowymi, punkt gastronomiczny oraz myjki na rowery, a uroczysta dekoracja najlepszych miała miejsce w amfiteatrze. Podczas rozdania nagród głos zabrał Janusz Podżorski - Przewodniczący Rady Miasta, które wyraził swoje zadowolenie, że maraton odbywa się w Wiśle oraz zaprosił do współpracy w kolejnych latach. Wspólnie z organizatorem Dariuszem Leśniewskim oraz Waldemarem Chrapkiem wręczał nagrody zwycięzcom. W kategorii OPEN na dystansie PRO najlepsi byli Aleksandra Andrzejewska oraz Mateusz Nieboras, natomiast na dystansie HOBBY Sandra Meja oraz Szymon Stawowy.

Wisła przypadła do gustu rowerzystom dzięki licznym ścieżkom rowerowym, trasach górskich oraz ciągle rozwijającej się infrastrukturze. Cieszy fakt, że Organizatorzy minionych zawodów są nie tylko zadowoleni z przebiegu zawodów w Wiśle, ale również podkreślają, że chętnie wrócą do tutaj za rok!

Szczególowe wyniki z podziałem na dystanse i kategorie na stronie Organizatora