Zgodnie z zapowiedzią sprzed kilku miesięcy nowego włodarza Ustronia Przemysława Korcza, nastąpiła zmiana na fotelu wiceburmistrza. Dotychczasowa zastępczyni burmistrza, Jolanta Krajewska-Gojny przeszła na emeryturę. Na ostatniej konferencji prasowej szef ustrońskiego magistratu przedstawił swoją nową zastępczynię Dorotę Fijak, która od 11 lat pracuje w Urzędzie Miasta Ustroń.

Przedstawiając swojego nowego zastępcę burmistrz powiedział - Jest to osoba, z którą przez ostatnie 4 lata miałem przyjemność współpracować, będąc prezesem Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Ustroniu, a Pani wiceburmistrz pełniła funkcję naczelnika Wydziału Mieszkaniowego. Pani wiceburmistrz dała się poznać jako osoba bardzo kompetentna, rzeczowa. Dzięki swojej działalności pozyskała środki zewnętrzne dla naszego miasta. Z drugiej strony Pani Dorota jest zawodowo przygotowana do pewnych planów, które miałem w schemacie organizacyjnym – zaznaczył włodarz Ustronia.Zakres zadaniowy na stanowisku zastępcy burmistrza obejmuje w głównej mierze inwestycje – Wydział Mieszkaniowy, Wydział Inwestycji, Architektury i Gospodarki Gruntami. - Całe moje życie związane jest z budownictwem i mam nadzieję, że na zajmowanym przeze mnie stanowisku dalej będę mogła uczestniczyć w procesie budowlanym jednak już z drugiej strony – jako inwestor. Przede mną duże wyzwania. Wierzę, że moje zainteresowania i doświadczenia zawodowe wpłyną pozytywnie na rozwój infrastruktury miasta – mówi Dorota Fijak.

Pani Dorota Fijak jest pracownikiem urzędu od 11 lat, wcześniej pracowała w wiślańskim magistracie. Ukończyła dwa kierunki na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, Wydział Budownictwa uzyskując tytuł inżyniera oraz Wydział Architektury zdobywając tytuł magistra architektury. Od 2014 roku pełniła funkcję naczelnika Wydziału Mieszkaniowego. W zakres jej obowiązków wchodziła przede wszystkim administracja budynków będących własnością miasta przeprowadzając na nich remonty i duże inwentyce. Wcześniej Pani Dorota pracowała i prowadziła wszystkie inwestycje miejskie. Prywatnie wykonywała nadzory budowlane jako inspektor nadzoru czy kierownik budowy. Zgodnie z posiadanymi uprawnieniami wykonywała też projekty konstrukcji budowlanych.

 Od urodzenia jest mieszkanką Ustronia. Ceni sobie domowe zacisze oraz wielkie zaufanie i pomoc ze strony męża, z którym wychowuje dwóch synów. Wspólną pasją rodzinną są podróże. Często razem wyjeżdżają, czasami bardzo daleko w różne strony świata ciesząc się każdą chwilą.