W sezonie 2018 zespół #OdkrywcyTaurus, wcześniej znany pod nazwą #Taurus30 Cycling Team, zamierza startować nie tylko w polskich i zagranicznych maratonach MTB, ale również w wyścigach szosowych. Jak wskazuje Remigiusz Ciupek, drużyna stawia teraz nie tylko na ściganie – Celem jest także szersza eksploracja i odkrywanie nowych szlaków dla przyszłych miłośników kolarstwa.

W nowym sezonie w barwach zespołu #OdkrywcyTaurus startować będzie w sumie ośmiu kolarzy. Kolejny rok z rzędu drużynę wspiera polska firma Taurus, znana z produkcji oraz dystrybucji m.in. bagażników bazowych, boxów dachowych oraz bagażników do przewozu samochodem rowerów. Taurus jest też oficjalnym dystrybutorem rowerów marek BMC i Kreidler w Polsce.

O swoich planach i przygotowaniach do sezonu opowiadają zawodnicy drużyny #OdkrywcyTaurus

Tomasz Dygacz - W sezonie 2018, tak samo jak i w latach poprzednich, będę walczył o jak najlepsze lokaty na maratonach i wyścigach cross country. Swoich sił spróbuję również w kilku wyścigach szosowych. Mam zamiar stanąć na podium klasyfikacji generalnej w dwóch cyklach maratonów – Bike Maraton oraz Bike Atelier Maraton.

Krzysztof Grudzień - Nastawiam się na odkrywanie własnych możliwości w różnych nowych konfiguracjach. Na początek będzie to duathlon, potem triathlon, nie zabraknie oczywiście rowerka na Bike Atelier. To wszystko na pewno da mi nieźle w kość i obnaży kilka słabości, których jeszcze nie miałem okazji poznać, oby pod koniec sezonu okazało się, że jestem Taurusem z tarczą w dłoni, a nie na niej.

Remigiusz Ciupek - Ten sezon to kolejna część pracy nad sobą, kształtowania wydolności i wytrzymałości siłowej. Będę się starał wystartować we wszystkich edycjach maratonów z cyklu Bike Atelier Maraton i tym samym powalczyć o dobrą lokatę generalną. Planuję również start na mistrzostwach Polski MTB w Wiśle. Tutaj przesiadam się na dystans GIGA. Jestem już gotowy, żeby zmierzyć się na tzw. królewskim dystansie. Będzie sporo startów z zawodach szosowych: Road Maraton, Podhale Tour, Tatra Road Race oraz  Tour de Pologne Amatorów. Moja szosowa wisienka na torcie to Istebna Road Trophy (wyścig etapowy). Odbędzie się dzień po Tour de Pologne, więc zobaczymy jak noga pojedzie. Odwiedzę również kilka zagranicznych maratonów (Czechy i Słowacja). Końcówka sezonu to roztrenowanie i już nie mogę się doczekać na kolejną edycję maratonów biegowych, szczególnie na Piekło Czantorii, Orłowa Trial.

Tomasz Wojtaszewski - W sezonie 2018 mam dość bogate plany startowe. Głównym celem jest wystartowanie w cyklu Bike Atelier Maraton, organizowanym na Śląsku. Nie może mnie także zabraknąć 18 sierpnia br. na mistrzostwach Polski w maratonie MTB (Bike Maraton w Wiśle). Najważniejszy mój start sezonu to 4-dniowa etapówka Beskidy MTB Trophy. W grę wchodzą także lokalne zawody oraz pojedyncze starty u naszych południowych sąsiadów – w Czechach i na Słowacji.

Patryk Mitręga - W sezonie 2018 nastawiam się na dobry wynik w klasyfikacji generalnej cyklów Uphill MTB Beskidy oraz Bike Atelier Maraton. I liczę na dobre wyniki w innych maratonach.

Artur Olszak - Sezon 2018 będzie kolejnym sezonem, w którym będę zdobywał doświadczenie na trasach maratonu Bike Atelier oraz lokalnych imprezach sportowych. Liczę na dobre wyniki i miłą zabawę.

Marcin Zentlik - Po dwóch latach przerwy wracam do ścigania. Dlatego rok 2018 będzie próbą sprawdzenia moich możliwości. Głównymi celami będą Bike Atelier Maraton, Bike Maraton oraz lokalne maratony i wyścigi XC. Pomimo długiej przerwy, zrobię wszystko, aby godnie reprezentować barwy nowego klubu.

Mateusz Szkuta - W tym roku nadal chce się rozwijać i dlatego mój kalendarz startowy obejmuje Bike Atelier Maraton, Bike Maraton, a także Cyklokarpaty, których jestem bardzo ciekawy. Liczę na dobre wyniki i dalszy rozwój pod skrzydłami naszej drużyny.