Rusza druga edycja konkursu kulinarnego EspritChef Junior. Organizatorem przedsięwzięcia jest Akademia Esprit. Placówka po raz drugi postawiła sobie za cel wsparcie rozwoju dziecięcych talentów i pasji kulinarnych. Jak pokazała pierwsza edycja - konkurs EspritChef Junior cieszył się dużym powodzeniem i stał się szansą dla tych dzieci, które lubią i chcą spełniać się w dziedzinie gastronomii.
Wyzwanie i tym razem skierowane jest do dzieci w wieku od 8 do 14 lat - uczniów ustrońskich szkół podstawowych. Jego celem jest kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o sztuce kulinarnej oraz doskonalenie umiejętności kulinarnych, rozbudzanie inicjatywy, pomysłowości i kreatywności dzieci i młodzieży. Poza tym jest to doskonała zabawa i niezapomniana przygoda zarówno dla uczestników, jak i widzów.Uczniowie chcący wziąć udział w konkursie EspritChef Junior powinni wypełnić kartę zgłoszenia oraz oświadczenie o wyrażeniu zgody na uczestnictwo w konkursie - i oba te podpisane przez rodziców dokumenty dostarczyć do Akademii Esprit. Zgłoszenia przyjmowane są do 27.04.2018.

Pierwszy etap konkursu odbędzie się 07.05.2018 o godz.12:00 w RM Gastro w Ustroniu przy ul. Sportowej 15a, warsztaty dla zakwalifikowanych do finału uczestników 17-18.05.2018 w siedzibie RM Gastro, natomiast finał - 30.05.2018  od godz. 12:00 podczas Ustrońskiego Dnia Dziecka, dużej imprezy organizowanych przez UM Ustroń, KS Kuźnia Ustroń i Akademię Esprit. Wydarzenie zapowiada się na bardzo widowiskowe, będzie miało charakter medialny, stworzy wspaniałą okazję do zaprezentowania dziecięcych pasji i talentów kulinarnych.

Galeria zdjęć z zeszłorocznego finału http://infobeskidy.eu/espritchef-junior-juz-znany,a411