W Tłusty Czwartek, 20 lutego w Wiśle będzie można spróbować tradycyjnych kreplików w najlepszym wykonaniu. Po kilku latach przerwy do Wisły wraca  konkurs kulinarny "Najlepsze Beskidzkie Krepliki", czyli beskidzkie pączki.


- Po kilku latach przerwy wracamy do bardzo sympatycznego i lubianego konkursu, który odbędzie się w tłusty czwartek, czyli do konkursu kulinarnego "Najlepsze Beskidzkie Krepliki." Finał konkursu i degustacja odbędzie się w Aries Hotel & Spa Wisła w Wiśle Czarne o godz. 10:00. Oprócz smakowania i podziwiania pączków będzie można posłuchać kapeli Wisła i pośmiać się przy scenkach rodzajowych w wykonaniu grupy teatralno-kabaratowej "Emocja" - mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

To właśnie WCK po kilku latach przerwy wraca z tradycją konkursu kulinarnego, wcześniej organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Wisła "Imko Wisełka".

- Uznaliśmy, że to tak ciekawe wydarzenie, że warto je kontynuować. W tym roku czeka nas zatem dziesiąte edycja konkursu na najlepsze beskidzkie krepliki. Postanowiliśmy, że oceny dokona jury, w skład którego wejdą przedstawiciele wszystkich gmin skupionych w Beskidzkiej 5 - mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak.

Oczywiście na najlepszych czekają cenne nagrody rzeczowe. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni: osoby fizyczne, szkoły, komitety rodzicielskie, restauracje, cukiernie, koła gospodyń wiejskich. Jedynym ograniczeniem jest fakt, że pączki muszą zostać przygotowane wg beskidzkiej receptury, tzn. z powidłami śliwkowymi, ze spirytusem, muszą być smażone na smalcu.
Zgłoszenia przyjmowane są do 18 lutego w Wiślańskim Centrum Kultury, Pl.B. Hoffa 3, tel. 602 177 262, e-mail: kultura@wisla.pl