Po pięciu latach przerwy Baseny w Wiśle wracają do życia w nowym lepszym wydaniu… w lipcu 2018 roku, taki plan ma włodarz Wisły i władze spółki miejskiej Baseny Wisła. Właśnie zaprezentowano plan modernizacji wiślańskiego kompleksu basenów.
Dotychczasową drogę do nowej atrakcji Wisły przypomina burmistrz Tomasz Bujok: - Baseny były trudnym przypadkiem, bo nie dysponowaliśmy terenem. Przez ponad rok szukaliśmy możliwości wykupienia terenu. Teraz jest okres koncepcyjny, powoływania spółki. Wczoraj podpisałem akt notarialny przekazujący teren basenów na spółkę ze 100% udziałem gminy, więc to miasto decyduje o tym, jak kolejne etapy będą przebiegać przy tej inwestycji – podkreśla burmistrz. Już w wrześniu spółka ma rozpocząć poszukiwania firmy budowlanej, która wyremontuje i odrestauruje baseny. Październik ma być okresem gdy na podstawie obecnej koncepcji wybrana firma stworzy projekt budowlany. Następnie wykonawca z posiadaną dokumentacją projektową występuje o pozwolenie budowlane do starosty cieszyńskiego. Gdy zostanie uzyskana pozwolenie firma rozpocznie roboty budowlane. W lipcu 2018 planowa jest wielkie otwarcie nowych Basenów Wisła.

O planach spółki opowiada prezes Jakub Stasiewicz: - W okresie międzywojennym Wisła przekształciła się ze zwyczajnej miejscowości wypoczynkowej w zaplanowane z rozmachem nowoczesne uzdrowisko. Przyciągała gości nie tylko oszałamiającymi widokami i czystym powietrzem, ale przede wszystkim perfekcyjnie zorganizowaną infrastrukturą turystyczną i rozrywką na najwyższym europejskim poziomie. To wtedy powstał tutaj park kąpielowy z modernistycznym, przeszklonym pawilonem, łączący funkcjonalność z nowoczesną estetyką. Tworząc Baseny Wisła chcemy nawiązać do przestrzeni parku kąpielowego i jej fantastycznych tradycji. Zapraszać do miejsca oferującego szeroki wachlarz atrakcji w przestrzeni zaaranżowanej nowocześnie i ze smakiem przez Huberta Wójtowicza. Chcemy stworzyć żywe, otwarte miejsce spotkań, wypełnione ruchem, energią i świetną zabawą.
Juz wkrótce zaprosimy wszystkich amatorów aktywnego wypoczynku do kąpieli w dwóch basenach, płytkim i sportowym, wspólnej zabawy na boisku do siatkówki plażowej i uczestnictwa w zajęciach sportowych dla ludzi w każdym wieku, prowadzonych przez profesjonalnych animatorów. Solidną dawkę adrenaliny zapewni pierwsza w Polsce zjeżdżalnia wodna typu pendulum  (fot.lamserwis)Kiedy ktoś  będzie chciał po prostu wypocząć, będzie można położyć się na plaży na piasku i trawie albo porozmawiać z przyjaciółmi w kawiarni serwującej orzeźwiające napoje. Wieczorami będziemy zapraszać na seanse filmowe do kina plenerowego i imprezy taneczne przy barze na dachu pawilonu, zamienionym w taras. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu systemowi nagłośnienia będzie można wykąpać się nie tylko w wodzie, ale i w dźwiękach. Kiedy ktoś się znudzi stąpaniem po ziemi, będzie mógł wskoczyć do kosza balonu widokowego i podziwiać miasto i jego okolice z lotu ptaka - dodaje prezes spółki Baseny Wisła.

Zaprezentowane zamierzenia robią wrażenie i jeśli tylko plan zostanie zrealizowany to samorządowcy i mieszkańcy Wisły, będą mieli czym się pochwalić. Skorzysta na tym na pewno branża turystyczna Wisły, jak i również okoliczne miejscowości. Turyści będą mieli bardzo nowoczesny kompleks basenów z licznymi atrakcjami, nie tylko związanymi z wodnym odpoczynkiem.