Remigiusz jest zawodnikiem ustrońskiej grupy kolarskiej Krediler FAN-SPORT MTB Racing oraz instruktorem fitness. Z myślą o swoim tacie stworzył „rower pomnik”.

- To dla mnie bardzo szczególny projekt. Tata zawsze bardzo mocno mnie i naszą kolarską grupę wspierał. Była duża dawka motywacji słuchając jego opowieści o czasach, w których „nic nie było” a i tak można było naprawdę robić bardzo dobre wyniki sportowe, o czym świadczą jego sukcesy. Po śmierci Taty, niestety skończyły się już opowieści i została tylko pamięć. Dlatego też postanowiłem dodać „sobie dodatkową motywację” realizując ten oto właśnie projekt. Za każdym razem gdy będę się wybierał na przejażdżkę, trening, ta MOC, którą przekazywał mi Tata będzie nadal aktualna patrząc na jego tytuły, które są wypisane złotymi literami na górnej rurze. – podkreśla Remigiusz.

- Karol Ciupek był utytułowanym kolarzem i wspaniałym człowiekiem. Dla swojego syna Remigiusza największym Mistrzem i wzorem pod każdym życiowym względem. Ten rower to hołd dla Niego, pomnik pamięci i żywe wspomnienie. Było to dla nas zlecenie wyjątkowe, w którym musieliśmy zawrzeć wszystko to co Remek chciałby powiedzieć Tacie, co chciałby Mu ofiarować – opowiada Piotr Gryglewicz bezpośredni wykonawca zlecenia w BPR Bnińskiej Pracowni Rowerów.
- Dziękujemy, że Remigiusz zaufał nam i pozwolił poczuć tą niezwykła więź, włożyć jeszcze więcej serca i miłości niż w każdy inny projekt. Kolorystyka ramy nawiązuje do ponadprzeciętnie szybkich bolidów Formuły 1 teamu Mercedes-AMG Petronas, które w każdym sezonie wyścigowym walczą o najwyższe cele tak jak walczył o nie Tata Remka. W czasach trudnych, w warunkach spartańskich ale również na torze i również z sukcesami. Wypisane odręcznie największe sukcesy Pana Karola zagościły na górnej rurze tak aby podczas każdej jazdy mobilizowały do jeszcze większego wysiłku, nastrajały pozytywnie i niosły do zwycięstwa. Na rurze pionowej oraz kołach znalazł się też Jego podpis. Autograf Mistrza! Mógłbym pisać o tej realizacji długo, dużo i przeżywać mocno każde zdanie ale chciałbym abyście sami ocenili efekt końcowy naszej pracy, z której jesteśmy dumni, a którą Remek przyjął bardzo pozytywnie. I to jest dla nas największą nagrodą. Dla Taty, Po prostu…- dodaje twórca (nie)zwykłego roweru.

Kilka słów o danych technicznych części (nie)zwykłego roweru:

Ridley Fenix w rozmiarze XS
Grupa Sram Force 22 53/39 - 12/27 
Łańcuch KMC X-11 SL złoty
Sztyca DEDA Superzero POB 
 Mostek DEDA Zero2 POB 
Kierownica DEDA RHM02 POB
Koszyk na bidon DEDA Gabba
Owijka Brooks Cambium Rubber Natural
Siodełko Brooks Cambium C13
Koła zbudowane na piastach DT Swiss 350s
w customowym malowaniu
Opony Challenge Strada 25mm
Popielate pancerze Dura Ace


Zdjęcia: Andrzej Sznura - Dobry Film Cyfrowe Studio Filmowe
Lakierowanie: Lever