Już w najbliższą niedzielę, 28 lutego na trasach biegowych Kubalonki, odbędzie się pierwszy, historyczny bieg „O Puchar Wisły”.

- Wisła od zawsze słynie z bogatych tradycji narciarskich, również tych biegowych. Zawodnicy trenujący w klubie WSS Wisła z powodzeniem rywalizują na co dzień z biegaczami z innych klubów, natomiast brakowało nam takiej naszej imprezy narciarskiej. A przecież trasy na Kubalonce potencjał mają olbrzymi, jest przestrzeń, aby ta dyscyplina w naszym mieście wciąż się rozwijała.  – tłumaczy Tomasz Bujok, burmistrz Wisły

Dzieci i młodzież, w zależności od wieku, rywalizować będą na dystansach 100 m, 800 m i 3000 m, natomiast dorośli mają do wyboru 6 km i 9 km (kobiety) oraz 6 km, 9 km lub 15 km (mężczyźni).

- Mimo dodatnich temperatur w ostatnich dniach, na Kubalonce wciąż śniegu jest całkiem sporo i zrobimy wszystko by zawody przebiegały w jak najlepszych warunkach – tłumaczy Karina Czyż z Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Wiśle. - Szkoda, że w tym roku nie możemy zaprosić kibiców aby dopingowali swoich znajomych czy członków rodziny. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja to będzie taki prolog, a z czasem będziemy mogli się spotykać na Kubalonce w coraz liczniejszym gronie – dodaje.

Zgłoszenia online możliwe są do końca 24 lutego, natomiast istnieje również możliwość zapisów w niedzielę bezpośrednio w biurze zawodów, w ramach wolnego limitu na listach startowych w poszczególnych kategoriach. Zgłoszenia online możliwe przez stronę https://docs.google.com/forms/d/186yB1AmwIF0S57zBPmeUFTezxCllJaR5dqL3aUOXffk/viewform?edit_requested=true

Więcej szczegółów i regulamin zawodów znajdują się na stronie www.wisla.pl

Organizatorem wydarzenia jest miasto Wisła przy wsparciu Samorządu Województwa Śląskiego oraz sponsorów. Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Pucharu Polski Amatorów.