Ustroń po nowym znaku promocyjnym stworzył nową pamiątkę. Cechą wyróżniającą ustroński gadżet promocyjny jest funkcjonalność. Zastosowanie tego przedmiotu  zależy tylko i wyłącznie od użytkownika, który może go wykorzystać w najwygodniejszy dla siebie sposób. - Szukaliśmy praktycznie od początku pomysłu na działania promocyjne, które wiążą się właśnie z gadżetami promocyjnymi – mówi szefowa Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Ustroniu Katarzyna Czyż-Kaźmierczak  -  zastanawialiśmy się na co wydać pieniądze, żeby ich nie zmarnować – dodaje naczelnik UM Ustroń.

Łącząc funkcjonalność i użytkowość z funkcją wizerunkową miasta stworzono spersonalizowany gadżet miasta – „piramidkę”, która literalnie kojarzy się z Ustroniem. Okazją do jej stworzenia jest obchodzony w tym roku jubileusz nadania Ustroniowi statusu Miasta Uzdrowiska.Jak wyjaśnia Katarzyna Czyż-Kaźmierczak. -  Gadżet promocyjny Ustronia  jest  zarazem lokalną inicjatywą, chodzi bowiem  o twórcze zaangażowanie w promocję miasta mieszkańców Ustronia i lokalnych producentów. Pani Alicja Bąk – Żerebiec,  grafik i projektant wzornictwa, na podstawie zaleceń i najnowszych trendów wzorniczych stworzyła minimalistyczny a zarazem niezwykle funkcjonalny przedmiot, który  kojarzony  jest wprost z ustrońską architekturą. Rozwiązanie to nawiązuje także do najnowszego filmu, mówiącego o architekturze Zawodzia, czyli o czymś, co jest  unikatowe na naszym terenie i znane na całym świecie, tzn. ustrońskich piramidach. Piramidka swoją formą nawiązuje także do gór i może stanowić piękną  pamiątkę z ustrońskiego górskiego szlaku. Wykonawcą gadżetu z naturalnego i ekologicznego materiału jest zakład Pana Romana Pilcha w Ustroniu – podkreśla szefowa ustrońskiej promocji.

W celu pobudzenia wyobraźni użytkownika do Piramidki dołączono krótką instrukcję obsługi. Z zawartych w niej informacji wynika, że Piramidkę można traktować jako organizer lub podstawkę pod telefon, w kuchni może być wykorzystywana jako miseczka a w salonie pełnić rolę dekoracyjną. Najważniejsze, aby spełniła swoją rolę budując dobre wrażenia - była pozytywnie kojarzona z miastem Ustroń.

Obecnie gadżet jest przekazywany jako nagroda w różnego rodzaju konkursach, imprezach sportowych i rekreacyjnych a także jako element pakietów promocyjnych dla  partnerów i  gości miasta. Prowadzone są jednak rozmowy w celu wprowadzenia go do sprzedaży w Punkcie Informacyjnym Miejskiej Informacji Turystycznej. Cena fukcjonalnej Piramidki nie powinna przekroczyć 40 zł.