W Komisariacie Policji w Wiśle zamontowano urządzenie do samodzielnego badania stanu trzeźwości. To kolejny ogólnodostępny alkomat w powiecie cieszyńskim. Od teraz przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, każdy chętny będzie mógł samodzielnie sprawdzić swój stan trzeźwości.

Nowoczesny Alkomat AL-4000, to urządzenie stacjonarne przeznaczone do użytkowania w miejscach publicznych. Alkomat został zakupiony i przekazany przez władze samorządowe miasta Wisły. Całkowity koszt zakupu sprzętu to 2990 zł. Do alkomatu zakupione zostały również niezbędne ustniki oraz przekazane materiały promujące trzeźwość wśród kierowców. Urządzenie zamontowane jest w poczekalni komisariatu w Wiśle.

- Teraz każdy, kto uzna, że potrzebuje badania stanu trzeźwości, będzie mógł je samodzielnie wykonać w punkcie recepcyjnym jednostki. Badanie jest proste i całkowicie bezpłatne. Wystarczy jedynie pobrać z urządzenia jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w miejscu do tego przeznaczonym. Następnie trzeba wdmuchnąć przez nią odpowiednią ilość powietrza i odczytać wynik - mówi Bogusław Bury, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Wiśle, który był inicjatorem zamontowania urządzenia.

- We współpracy z Policją podejmujemy wspólne działania, mające na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa naszych mieszkańców i turystów. Alkomat to kolejny krok w tym kierunku. Jestem przekonany, że możliwość zbadania swojego stanu trzeźwości, zachęci kierowców, by zanim wsiądą za kółko, sprawdzą czy mogą prowadzić pojazd, a wiadomo, że im mniej nietrzeźwych na drodze, tym bezpieczniej - mówi Tomasz Bujok, burmistrz Wisły, który w towarzystwie kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Beaty Stebel przekazał urządzenie komendantowi Komisariatu Policji podkom. Tomaszowi Domagale.