Przed zakończeniem kampanii wyborczej na wójta gminy Istebna zwróciliśmy się do kontrkandydatów o przesłanie ostatniego materiału przed ciszą wyborczą. Prezentujemy pierwszy materiał od wójta Henryka Gazurka.

Szanowni Mieszkańcy Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa !

4 lata temu, 30 listopada 2014 roku obdarzyliście mnie swoim zaufaniem, wybierając mnie na stanowisko Wójta Gminy Istebna. W tym krótkim na pozór czasie udało się wiele zmienić w naszej Gminie. Powstały nowe drogi, parkingi i połączenia komunikacyjne. Zrealizowano cele strategiczne i opracowano nowe plany działania. W samym środku wytężonej pracy zastał mnie kolejny okres wyborczy. Po raz kolejny nadszedł czas, by zwrócić się do Państwa z prośbą o poparcie mojej kandydatury.

Już jako sportowiec zawsze byłem długodystansowcem. Nieraz w trudnych warunkach walczyłem o jak najlepsze wyniki. Zdarzało mi się stawać na podium i zdobywać czołowe miejsca. Jednak muszę przyznać, że pełnienie funkcji wójta gminy Istebna to najważniejsze „zawody”, w których wystartowałem. I tutaj – tak jak w sporcie - potrzeba wytrwałości i walki do ostatnich minut. Także i tutaj liczy się determinacja, odpowiednie rozłożenie sił i żelazna konsekwencja.

Jestem człowiekiem, który do końca czuje się odpowiedzialny za złożone obietnice. Po jednej kadencji mogę powiedzieć, że widzę przed naszą Gminą coraz więcej możliwości. Tak wiele jest jeszcze do zrobienia – nie tylko jeśli chodzi o infrastrukturę drogową ale też na polu kultury, sportu czy oświaty.

W kolejce czekają już następne plany, rozpoczęte projekty, nakreślone cele. Chciałbym móc nadal pracować na rzecz ich realizacji.


Praca wójta jest dla mnie zaszczytem ale przede wszystkim - służbą. Na jej efekty trzeba nieraz czekać latami. Ważne, żeby nie zatrzymywać się i nie zrażać chwilowymi niepowodzeniami. Spotkania z politykami, urzędnikami wysokiego szczebla są nieodłączną częścią pracy wójta, lecz na pierwszym miejscu zawsze będą dla mnie mieszkańcy naszej gminy. To dla nich chcę działać i ich głos ma dla mnie decydujące znaczenie.

Zawsze uważałem, że liczą się nie tyle słowa lecz czyny, dlatego w czasie sprawowania urzędu nie przywiązywałem przesadnej wagi do kampanii medialnej, a mojej codziennej pracy nie towarzyszył błysk fleszy aparatów. Na zdjęciach nie widać codziennej, sumiennej i ciężkiej pracy, tysięcy złożonych pism, odbytych spotkań i podjętych decyzji. Jednak jaka to satysfakcja, gdy można przeciąć symboliczną wstęgę otwierającą nowe połączenie komunikacyjne, lub usłyszeć zwykłe „Dziękuję” z ust mieszkańców. To chwile, które uskrzydlają i motywują do dalszego działania.


Szanowni Państwo! 4 lata temu powierzyliście mi swoje głosy. Dziś jestem znacznie lepiej przygotowany do objęcia funkcji Wójta Gminy Istebna, bogatszy o nabyte doświadczenie, o wiedzę, kontakty, o setki spotkań z ludźmi i pomyślnie załatwionych spraw. To mój kapitał, który pragnę zainwestować w przyszłość Gminy Istebna. Proszę Was o kredyt zaufania na następne 5 lat. Obiecuję, że będzie to 5 lat nieustannej pracy, 5 lat kontynuacji rozpoczętych już projektów i planów, 5 lat mądrego gospodarowania zasobami i realizacji obietnic. Obiecuję, że będzie to dobre 5 lat w historii Beskidzkiej Trójwsi.  


Proszę Państwa o oddanie na mnie swojego głosu. Obiecuję, że nie zawiodę pokładanego we mnie zaufania! Skreślając pole przy swoim kandydacie na urząd wójta Gminy Istebna pamiętajmy, by nie „przekreślać” ostatnich lat sumiennej, wytężonej pracy. Wybierzmy mądrze. Wybierzmy Wspólne Dobro!


Apeluję też do wszystkich tych, którzy nie wzięli udziału w I turze wyborów, by w 100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości wzięli w swoje ręce odpowiedzialność za naszą Małą Ojczyznę. Niech decyzja wyraża wolę większości mieszkańców Naszej Gminy! Udział w wyborach zajmuje nam nie Udział w wyborach zajmuje nam nie więcej niż 15  minut, a nasz głos może zmienić naprawdę wiele.

Nie pozbywajmy się sami należnego nam prawa wyboru!