18 września w Wiśle odbył się przedostatni etap Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Tym razem na linii startu stanęło blisko 150 zawodników z całej Polski. Finał tegorocznego cyklu odbędzie się 15 października 2016 roku w Złotym Stoku.

Rodzinna i radosna atmosfera już od samego rana towarzyszyły zawodnikom, którzy stanęli na linii startu 5. etapu Pucharu Polski w Dogtrekkingu w Wiśle. Tym razem musieli oni zmierzyć się z jednym z trzech dystansów: Long - 40 km, Mid - 26 km oraz Mini - 17 km. Nie ma wątpliwości, że godziny spędzone na jednym z niezwykle malowniczych beskidzkich szlaków na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników.

Na najdłuższej trasie swoje możliwości sprawdziło 7 śmiałków. Pierwszy na mecie, z czasem 4:54:38 pojawił Sebastian Smoleń wraz z Kiarą. Pierwsza wśród kobiet na dystansie Long była Marzka Janerka-Moroń oraz Bryś, z czasem 7:55:39.

W kategorii Mid triumfowali: wśród kobiet - Hanna Marszałek z Nelą z czasem: 3:18:48, z kolei wśród mężczyzn Jakub Glajcar z Azirem, którzy trasę pokonali w czasie 2:38:37. Tuż za nim na metę przybiegł kolejny wiślanin Radosław Troszok, startujący wespół z Prisem. Pierwszą rodziną na mecie byli Edyta i Maciej Głowaccy z owczarkiem Thiago. Na dotarcie do niej potrzebowali jedynie 3:00:51.

Wśród kobiet dystans Mini najszybciej pokonała Sylwia Skornąg wraz z dwoma kompanami: Hashem i Timonem. 17-kilometrową trasę przebiegli w czasie 2:32:43. Trasę Mini pierwszy przebiegł Paweł Zioło oraz Jahi z czasem 2:34:23.

Organizatorzy oraz sponsorzy imprezy przygotowali dla zawodników i kibiców również dodatkowe atrakcje. W pomarańczowej strefie Merrell można było odpocząć i zregenerować się przy kawie i zimnych napojach, a także wziąć udział w quizie oraz konkursie na Instagramie. Po raz kolejny trzech autorów najciekawszych zdjęć otrzymało buty Merrell.

Już za niespełna miesiąc, 15 października 2016 roku, w Złotym Stoku odbędzie się Finał Pucharu Polski w Dogtrekkingu.

Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie Pucharu Polski w Dogtrekkingu: www.dogtrekking.com.pl.

Wyniki: http://dogtrekking.com.pl/wisla_wyniki_2016.pdf