Po raz siódmy w Ustroniu i po raz pierwszy w historii ogólnopolskiego cyklu wyścigów kolarstwa szosowego w Polsce ROAD MARATON ostatnia, najważniejsza finałowa edycja odbędzie się w Ustroniu, jednym z ważniejszych miast znanych kolarzom i rowerzystom z całego kraju. Start wyścigu, w którym swój udział zapowiada ok. 200 najlepszych kolarzy amatorów z Polski i Czech odbędzie się z ustrońskiego rynku o godz. 10:00 w sobotę 24 września. Trasę wyścigu o "Puchar Równicy" oparto o znane z poprzednich lat górskie odcinki dróg asfaltowych w dzielnicy Zawodzie Dolne i Jaszowiec, natomiast metę (pomiar czasu) tradycyjnie zlokalizowano na Równicy. Po raz drugi wyścig odbędzie się w 2 etapach: sobotnim wyścig ze startu wspólnego oraz niedzielna jazda indywidualna na czas - uphill na Równicę.
Impreza zaliczana jest do klasyfikacji górskiej generalnej road maraton w sezonie 2016 oraz Pucharu Polski i Czech.

Zapraszamy miłośników kolarstwa do kibicowania zawodnikom na kompaktowej trasie opartej na kilku rundach (dystans całkowity 52 km), przypominającej tym razem górskie kryterium. Organizacja wyścigu to oczywiście także utrudnienia w ruchu drogowym, jednak w tym roku ze względu na modyfikację przebiegu trasy będą one minimalne.
Szczegóły, informacje, program, regulamin na stronie roadmaraton.pl.

Finałowa edycja to także seria nagród, wyróżnień, niespodzianek i atrakcji. Jedną z nich to darmowy bogaty pakiet startowy ACTIVLAB SPORT z serii RUN@WIN dla pierwszych 3 osób, mieszkańców Ustronia (zameldowanie stałe lub czasowe), którzy po dokonaniu rejestracji na stronie pomiaryczasu.pl zgłoszą się w Biurze Zawodów (decyduje kolejność zgłoszeń).Program:

23.09.2016 (piątek)
godz. 18.00 - 21.00 – biuro zawodów – Ustroń rynek (centrum)
24.09.2016 (sobota) – wyścig na rundach, meta na Równicy
godz. 7.30 - 9.30 - biuro zawodów (odbiór numerów startowych z chipem)
godz. 10.00 – START
godz. 15.00 - dekoracja, rozdanie nagród z Dobrych Sklepów Rowerowych
godz. 16.00 - zakończenie
25.09.2016 (niedziela) – górska jazda indywidualna na czas, meta na Równicy
godz. 7:00 – 8:00 – biuro zawodów
godz. 9:00 – START
godz. 12:00 – dekoracja i zakończenie czasówki
godz. 15:00 - dekoracje klasyfikacji generalnej za sezon 2016
Po raz pierwszy w historii cyklu podsumowanie sezonu oraz dekoracje klasyfikacji generalnej odbędzie się w Ustroniu, po ostatniej górskiej edycji.
W programie oczywiście podsumowanie sezonu 2016 i dekoracje klasyfikacji generalnej górskiej i nizinnej:
- trofea za miejsca od 1 do 6 w każdej kategorii i rodzaju klasyfikacji
- wyróżnienia dla sklasyfikowanych na wszystkich imprezach w cyklu w sezonie 2016