Kajetan Kajetanowicz to niewątpliwie jeden z najlepszych kierowców rajdowych na świecie. Rok 2016 był dla niego i jego zespołu LOTOS Rally Team pełen sukcesów, ale i ciężkiej pracy. Co udało się osiągnąć? Jak przygotowuje się do sezonu 2017? Co zaplanował dla kibiców na nowy rok i dlaczego Polacy w ubiegłym roku stanowili czołówkę światowego sportu? O tym wszystkim opowiada Kajetan Kajetanowicz – dwukrotny Rajdowy Mistrz Europy.2016 rok sukcesów Kajetana Kajetanowicza. Liczby mówią same za siebie.

Ubiegły rok był szczególnie szczęśliwy dla Kajetana Kajetanowicza i jego zespołu. LOTOS Rally Team wywalczył drugie z rzędu Mistrzostwo Europy, a Kajetan Kajetanowicz i jego pilot Jarosław Baran zdobyli drugi z rzędu tytuł Rajdowych Mistrzów Europy. Dodatkowo uzyskali 4 miejsce w debiucie w WRC Rajdowych Mistrzostwach Świata – Rajdzie Polski, praktycznie ocierając się o podium. To jednak nie koniec sukcesów Kajetana Kajetanowicza. W ubiegłym roku zdobył on m. in.:

  • 187 punktów wywalczonych w 8 rundach FIA ERC – to aż o 28 więcej niż drugi z zawodników,

  • 3 rundy Mistrzostw ukończone na 2. miejscu (Rajd Wysp Kanaryjskich, Rajd Irlandii oraz Rajd Estonii),

  • 71 na 106 (67 proc.) odcinków specjalnych ukończonych w pierwszej trójce klasyfikacji generalnej rund FIA ERC – wysokie i równe tempo Kajetana i Jarka w całym sezonie rajdowych ME,

  • 5 z 8 rund FIA ERC ukończonych na podium,

  • Na 27 proc. (29 na 106) odcinków specjalnych tegorocznych rund FIA ERC Kajetanowicz
    i Baran byli najszybsi,

  • 1. miejsce w 25. Rajdzie Rzeszowskim,

  • Czwarta z rzędu wygrana w Rajdzie Barbórka oraz piąte zwycięstwo na legendarnym Kryterium Asów na Karowej.Wszystkie te zwycięstwa i sukcesy nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie sponsorów i oczywiście kibiców. „Zawsze powtarzam, że kibice są częścią zespołu. Bez ich wsparcia to wszystko nie byłoby możliwe. Chciałbym podziękować wszystkim za energię, którą mi przekazujecie każdego dnia i za obecność na rajdach. Jestem szczególnie wdzięczny, że tak licznie dopingujecie nas na rajdach, które odbywają się w Polsce. To dzięki waszemu wsparciu udało się nam wygrać m.in. Rajd Rzeszowski, Rajdowe Mistrzostwa Europy, czy Rajd Barbórki. Nie zapominam oczywiście o kibicach, którzy docierają nawet w najdalsze zakątki Europy, tylko po to, żeby wspierać załogę LOTOS Rally Team. To wspaniałe! Bardzo za to dziękuję i mam nadzieję, że mogę liczyć na wasze wsparcie również w tym roku” – podsumował Kajetan Kajetanowicz, zawodnik LOTOS Rally Team.

Działalność charytatywna Mistrza Europy

Sezon 2016 to nie tylko rajdy. Kajetan Kajetanowicz brał również udział w licznych akcjach charytatywnych i wspierał kampanie propagujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Nasz Mistrz wspierał m.in.: Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, spełnianie marzenia z Radiem ZET, czy charytatywne licytacje dla Amelki przy Rajdzie Barbórka, gdzie do wygrania był m.in. przejazd po ulicy Karowej z Kajetanem Kajetanowiczem. W ramach swojej działalności Kajetan jest również ambasadorem i aktywnym uczestnikiem programu „LOTOS Mistrzowie w pasach”, który ma na celu propagowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i popularyzację doskonalenia umiejętności jazdy samochodem.

Polacy górą!

2016 rok to nie tylko Rajdy. Kajetan Kajetanowicz wspierał naszych skoczków narciarskich podczas zawodów w Wiśle. To był również bardzo ważny rok dla naszych Olimpijczyków i Reprezentacji Polski. Polski sport pokazał się od najlepszej strony w wielu kategoriach i dyscyplinach i z tego możemy być szczególnie dumni. Kajetan Kajetanowicz został również doceniony w plebiscycie na Najlepszego Sportowca Warszawy, gdzie zajął najlepsze miejsce wśród sportowców spoza olimpiady. Za sukcesem Kajto stoją jak zawsze cyfry. W ubiegłym roku przejechał on w samochodzie rajdowym ponad 3100 kilometrów w ramach treningów, jak i samych rajdów. Wiele godzin ciężkiej pracy za kierownicą dało spektakularny efekt.


Przygotowania do nowego sezonu

 

Obecnie Kajetan Kajetanowicz przygotowuje się do startów na sezon 2017. Zespół prowadzi treningi psycho-fizyczne. Ich celem jest rozwinięcie wiedzy i doświadczenia zarówno kierowcy, jak i pilota. Trzeba być szczególnie dobrze przygotowanym, ponieważ tegoroczne kalendarze Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata są bardzo atrakcyjne dla polskich kibiców. Nasz kraj po raz drugi w historii będzie gościć oba z tych cyklów. Jeden z rajdów FIA ERC odbędzie się w Rzeszowie, gdzie w pierwszy weekend sierpnia rozegrany zostanie Rajd Rzeszowski. Dodatkowo na przełomie czerwca i lipca do Mikołajek przyjedzie kawalkada Mistrzostw Świata (WRC), gdzie uczestnicy rywalizować będą w Rajdzie Polski. „Każde z tych wydarzeń to ważny punkt na mapie rajdowej zarówno Polski, jak i Świata. Doskonalimy swoją technikę jazdy, analizujemy i przygotowujemy się do podejmowania kolejnych wyzwań sportowych. Musimy być gotowi do rywalizacji o najwyższe trofea. W sezonie 2017 postaramy się dostarczyć kibicom maksimum emocji. Wierzymy w to, że wspólnie z naszymi kibicami będziemy mogli świętować kolejne zwycięstwa” - dodaje Kajetan Kajetanowicz.

 

Kajto dla Fanów! Nowości od Kajetana Kajetanowicza

 

Nowy rok to nowe wyzwania, ale i nowe aktywności. W tym roku Kajetan Kajetanowicz wraz
z zespołem zaplanował działania, które będą nie tylko gratką dla fanów rajdów. Ich celem będzie również zwrócenie uwagi na tematy związane bezpieczeństwem i techniką jazdy. Dodatkowo pomogą rozwijać pasje i zaproszą do kreatywnego działania. Kibice będą mogli nawiązać bezpośredni dialog z naszym Mistrzem. Pierwszy projekt został już uruchomiony w mediach społecznościowych na fanpage’u Kajetana Kajetanowicza, gdzie fani mogą zadawać Mistrzowi pytania. Odpowiedzi w formie wideo Kajetan Kajetanowicz opublikuje na swoich profilach społecznościowych. To jednak nie koniec. Kolejne akcje będą ogłaszane cyklicznie i już dziś serdecznie zapraszamy kibiców do czynnego udziału.