Już w najbliższy weekend na Wielkiej Krokwi w Zakopanem najlepsi skoczkowie narciarscy na świecie będą rywalizowali w zawodach Pucharu Świata. Tradycyjnie już zmagania w Zakopanem podzielone zostały na trzy dni. W piątek, 18 stycznia rozegrane zostaną kwalifikacje, w których wystartuje 12 naszych reprezentantów. W sobotę rozegrany zostanie konkurs drużynowy, natomiast w niedzielę czekają nas zawody indywidualne. Dzisiaj Stefan Horngacher ogłosił nazwiska 12 biało-czerwonych, którzy przed własną publiczności powalczą w zawodach Pucharu Świata w Zakopanem.  

Po raz drugi tej zimy Puchar Świata w skokach narciarskich zawita do Polski. Najlepsi na świcie skoczkowie narciarscy będą rywalizować na Wielkiej Krokwi w dniach 18-20 stycznia 2019 roku. W zawodach w Zakopanem prawo startu będzie miało 12 reprezentantów Polski. Trenerzy Stefan Horngacher oraz Maciej Maciusiak powołali do składu: Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Stefana Hulę, Macieja Kot, Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Pawła Wąska, Tomasza Pilcha, Klemensa Murańkę, Andrzeja Stękałę i Przemysława Kantykę.Przed zawodami Pucharu Świata w Zakopanem podopieczni Stefana Horngachera są liderami Pucharu Narodów. Biało-czerwoni zgromadzili dotychczas 2277 punktów i nad druga reprezentacją Niemiec mają 138 punktów przewagi.

Zdecydowanym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest Japończyk Ryoyu Kobayashi, a na trzech kolejnych pozycjach plasują się biało-czerwoni. Drugie miejsce zajmuje Kamil Stoch, trzeci jest Piotr Żyła, a czwarty Dawid Kubacki.

Natomiast przed rokiem w kwalifikacjach bezkonkurencyjny okazał się Kamil Stoch, który wygrał eliminacje z ponad 10-punktową przewagą nad Markusem Eisenbichlerem. Biało-czerwoni byli również najlepsi w konkursie drużynowym. Polacy w składzie: Maciej Kot, Stefan Hula i Dawid Kubacki i Kamil Stoch pewnie triumfowali w „drużynówce”, pokonując zespół niemiecki o prawie 25 punktów. W zawodach indywidualnych najlepszy okazał się Słoweniec Anze Semenic, a obok niego na podium stanęli Niemiec Andreas Wellinger oraz jego rodak Peter Prevc.

Program zawodów:

18.01.2019, piątek
- 16:00 - oficjalny trening
- 18:00 - kwalifikacje

19.01.2018, sobota - konkurs drużynowy
- 15:00 - seria próbna
- 16:15 - pierwsza seria konkursowa

20.01.2018, niedziela - konkurs indywidualny
- 15:00 - seria próbna
- 16:00 - konkurs