Wraz z Inauguracją Pucharu Świata w Wiśle staruje również Strefa Kibica. W tym roku z kilkoma nowościami, o tym jakie atrakcje czekają na kibiców informuje dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury Katarzyna Czyż-Kaźmierczak. 

- Strefa Kibica w tym roku pod drobnej zmianie przeniesiona została z rynku do amfiteatru. Bardziej komfortowo jeśli chodzi o miejsce i samych skoczków w czasie ceremonii wręczenia numerów startowych.  Przez cały czas trwania skoków będzie można je zobaczyć w strefie na telebimie w amfiteatrze wraz komentarzem na żywo Krzysztofa Głombowicza i Adama Cieślara. W piątek zapraszamy już od godziny 15:00 będziemy rozgrzewać publiczność i wspólnie kibicować. W okolicach godziny 19:40 będziemy witać tą najlepszą 10 skoczków wyłonionych w piątkowych kwalifikacjach. Z udziałem władz miasta, PZN-u i FIS-u zostaną wręczone plastrony. Mam nadzieję, że zgromadzonym na amfiteatrze uda się zrobić pamiątkowe zdjęcie czy uzyskać  autografy od skoczków –  dodaje dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

- W piątek o godz. 13:00 startuje na wiślańskim rynku Jarmark Kibica ze stoiskami i stanowiskami z różnymi atrakcjami. Również od piątku rusza nowe udogodnienie dla kibiców punkt informacyjny,  będzie tam można znaleźć wszelkie informacje dotyczące Pucharu Świata czyli komunikacja autobusowa, co się będzie działo w strefie kibica. Oczywiście prócz tego standardowo będą działać stałe punkty wiślańskie Punkty Informacji Turystycznej. Na rynku również stanie stoisko marki Śląsk Cieszyński, gdzie dowiemy się  co w sezonie zimowym Wiśle i okolicach zobaczyć z czego skorzystać – informuje Katarzyna Czyż-Kaźmierczak.

- W sobotę zaczynamy już od godz. 9:00 Mini Pucharem Świata na małych skoczniach. Odbędzie się konkurs dla tych najmłodszych i mamy nadzieję, dla tych przyszłych mistrzów świata. Bardzo  zachęcamy do kibicowania ponieważ młodzi wkładają mnóstwo serca i zaangażowania  w to, aby odnosić największe sukcesy. O godz. 10:00 na Jarmarku Kibica stanie autobus do pobierania krwi. Jest to inicjatywna samych skoczków, my również  dołączamy się do apelu sportowców, aby oddawać krew. Dla każdego, który się zdecyduje na oddanie krwi czeka słodka niespodzianka oraz kartki z autografami skoczków. Do wspólnego kibicowania w amfiteatrze zapraszamy w sobotę od godz. 14:00, gdzie będziemy wspólnie się bawić i kibicować.  Po konkursie drużynowym zapraszamy na dobrą pozytywną zabawę z Kapelą Pieczarki oraz Lady Punk Tribute Show. Będzie można potańczyć, pośpiewać, na pewno dobrze się bawiąc.  Zapraszamy również na niedzielę już od 9:00 czekamy na kibiców z dużą porcją dobrej i pozytywnej energii – zaprasza dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

22.11 - piątek

Rynek od godz. 13:00-17:00 Jarmark Kibica

Amfiteatr od godz. 15:00 transmisje na żywo; 16:30 - sesja treningowa, 18:00 - kwalifikacje a około godz. 19:30 Ceremonia FIS wręczenia numerów startowych i dalej rozgrzewka kibica z DJ Adamem C.

23.11 - sobota

Skocznie Wisła Centrum w godz. 9:00-13:00 młodzieżowy konkurs skoków "Mini Puchar Świata"

Rynek od godz. 10:00-17:00 Jarmark Kibica, akcja krwiodawstwa

Amfiteatr od godz. 14:00 transmisje na żywo; 15:00 - seria próbna, 16:00 - Konkurs Drużynowy a o godz. 18:00 - Skarby Kibica, godz. 19:00 Jump in Afterparty; PIECZARKI i Lady Pank Tribute Show

24.11 - niedziela

Rynek od godz. 10:00-16:00 Jarmark Kibica

Amfiteatr od godz. 9:30 transmisje na żywo; 10:30 - seria próbna, 11:30 - Konkurs Indywidualny, godz. 13:00 - Skarby Kibica, godz. 15:00 zakończenie