Miasto Ustroń realizowało projekt związany z modernizacją ścieżki spacerowej w Ustroniu Jaszowcu. Modernizacja polegała na wymianie istniejącej nawierzchni z płyt betonowych/asfaltu na nawierzchnię z kostki betonowej wraz z wymianą podbudowy z kruszywa łamanego. W ramach projektu udało się również zrealizować dostawę i montaż 5 inteligentnych solarnych ławek.
Jak poinformował strateg marki Miasta Ustroń z Urzędu Miejskiego w Ustroniu Przemysław Wojtasik - Ławki posiadają wbudowane panele słoneczne o mocy 80W i pojemności baterii 36 Ah (co pozwoli na 72-godzinny czas pracy bez słońca). Ławki wyposażone są w ładowarki: USB oraz indukcyjną (dla określonych modeli telefonów), dedykowane posiadaczom urządzeń mobilnych (telefony, tablety, laptopy), którzy przez 24 godziny na dobę będą mogli skorzystać z funkcji ładowania.
Ławki wyposażone są w hot spot Wifi, dzięki czemu jej użytkownicy będą mogli bezprzewodowo połączyć się z Internetem. Hasło dostępu do internetu: ustron2019 Trzy ławki z pięciu zainstalowanych inteligentnych miejskich ławek solarnych mają wbudowane stojaki na rowery. Ławki te zostały ustawione w pobliżu szlaków turystycznych, ścieżek spacerowych i atrakcji miejskich, co wpłynie na wygodny wypoczynek dla całych rodzin np. w trakcie wycieczek. Inteligentne miejskie ławki solarne wykonane są z najwyższej jakości materiałów (drewna i stali), dzięki czemu będą odporne na zniszczenia oraz zabezpieczone przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych (temperatura pracy: -20 do 50℃). Panele solarne zostały pokryte szkłem hartowanym.

Lokalizacja ławek inteligentnych:
– skwer zieleni w sąsiedztwie DW „Dąb”- ławka z stojakiem na rowery,
– Park Kuracyjny (przy głównym deptaku dla pieszych) - ławka z stojakiem na rowery,
– Park Kościuszki (al. Legionów – naprzeciwko baru Utropek) – ławka z stojakiem na rowery,
– skwer zieleni w sąsiedztwie Biblioteki Miejskiej, – skwer przy budynku Urzędu Miasta Ustroń.