W tym roku Plac Hoffa w Wiśle rozbłyśnie magią świąt. Już w weekend 11-12 grudnia na wiślańskim rynku rozpocznie się Świąteczny Jarmark z Tradycją. Będzie dużo muzyki, stoiska ze świątecznymi wyrobami a przede wszystkim mnóstwo pozytywnych emocji.

Na wiślańskim rynku przez dwa dni będzie panowała niezwykła, ciepła i świąteczna atmosfera, przepełniona regionalnymi smakami, muzyką i wyrobami rękodzielników. Oczywiście na Placu Hoffa pojawi się też Święty Mikołaj.

- Zapraszamy wszystkich na spędzenie pięknego, przedświątecznego czasu właśnie do Wisły. Podczas jarmarku będzie można odwiedzić stoiska z różnymi pysznościami. Będą ciasta, ciasteczka, placki, wędliny, napoje i inne słodkości. Poza tym będzie to wspaniała okazja do zaopatrzenia się w prezenty na Święta na licznych stoiskach twórców, rękodzielników i artystów – mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

W ramach Świątecznego Jarmarku z Tradycją w Wiśle odbędą się także warsztaty świąteczne i różnego rodzaju animacje. Na dzieci czekać będzie pociąg, który zabierze je do wioski Św. Mikołaja, a na scenie pojawią się artyści w świątecznym repertuarze – podczas jarmarku usłyszymy Kapelę Mała Wisła, Zespół Regionalny Mała Wisła, Antosię Kraszewską, Silesian Brass Quartet a po występach świetną muzykę zapewni DJ Szymon. Jednym z najważniejszych i najbardziej symbolicznych momentów jarmarku będzie rozświetlenie wiślańskiej choinki – ten moment będzie można wspólnie przeżyć w sobotę, 11 grudnia po zmroku.

Na Placu Hoffa pojawią się także goście – policjanci w towarzystwie ratownika medycznego opowiedzą nam o tym, jak ważne w ruchu drogowym jest noszenie odblasków, a Nadleśnictwo Wisła pojawi się na rynku ze specjalnymi prezentami prosto z wiślańskich lasów.


Zobacz jedną z poprzednich edycji Jarmarku z Tradycją:

https://www.youtube.com/watch?v=cVBOJLMKCGY

 

Rozkład jazdy Świątecznego Jarmarku z Tradycją.

Sobota, 11 grudnia

11:00   – rozpoczęcie Jarmarku. Stoiska z rękodziełem, ozdobami, słodyczami i pysznym jedzeniem.

12:00   - Kapela Watra w strefie stoisk

            - Warsztaty świąteczne: malowanie i ozdabianie

            - świąteczny Pociąg do Mikołaja (odjazdy o 12:00, 13:00, 14:00 i 15:00)

13:00   - Świąteczne Drzewko – Nadleśnictwo Wisła rozdaje choinki

15:00   - Bądź widoczny na drodze – o bezpieczeństwie opowiadają policjanci i ratownik medyczny

od 15:30   - Występy artystyczne: Kapela Mała Wisła, Zespół Regionalny Mała Wisła, Antosia Kraszewska, Silesian Brass Quartet, DJ Szymon

16:00   - Przyjazd Mikołaja i uroczyste rozświetlenie choinki

 

Niedziela, 12 grudnia

11:00   - rozpoczęcie Jarmarku. Stoiska z rękodziełem, ozdobami, słodyczami i pysznym jedzeniem.

12:00   -  Kapela Watra w strefie stoisk

            - warsztaty świąteczne słoiki – stroiki (Salka plastyczna Wiślańskiego Centrum Kultury)

13:00   - Świąteczne Drzewko – Nadleśnictwo Wisła rozdaje choinki

14:00   - świąteczne animacje dla dzieci

16:00   - koncert kolęd i pastorałek – Maciej Gucik (akordeon)

17:00   - Dziadek do Orzechów – teatr w miniaturze (pod Drzewem Opowieści, Park Kopczyńskiego)