Koncerty, stoiska z rękodziełem, świąteczne ozdoby i warsztaty nie tylko dla najmłodszych - tak wyglądał Jarmark z Tradycją, który w weekend 14-15 grudnia odbył się na Placu Hoffa w Wiśle. 

- Podczas Jarmarku z Tradycją przygotowujemy się do świąt nie tylko z lokalnymi twórcami. W Wiśle nastąpiło prawdziwe pospolite ruszenie rodziców, przedszkolaków, uczniów, kół gospodyń wiejskich i chórzystów, którzy z okazji naszego jarmarku piekli ciasteczka, tworzyli ozdoby świąteczne czy stroiki. I właśnie na Jarmarku z Tradycją te wyroby można było kupić. Bardzo się cieszymy, bo okazało się, że cieszą się one ogromnym zainteresowaniem - tłumaczy Katarzyna Czyż Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.   

Nadleśnictwo Wisła przygotowało też nie lada atrakcję - rozdawało za darmo choinki, które cieszyły się dużą popularnością. W sumie rodano 80 drzewek, a każde z nich miało również drewnianą ozdobę. Choinki rozdawali przesympatyczni leśnicy, którzy dodatkowo służyli fachową poradą. Dużą popularnością cieszyły się też warsztaty z wykonywania ozdób świątecznych, kartek i stroików.

Na scenie na Placu Hoffa odbyły się także występy artystyczne.

W sobotę wystąpiły m.in. dzieci ze szkoły podstawowej nr 1 w Wiśle, zespoły regionalne Mała Wisła i Wisła a zwieńczeniem wieczoru był koncert Grupy Furmana. 

Niedziela natomiast rozpoczęła się na scenie przekazaniem przez grupę harcerzy z wiślańskiej drużyny Tafadu Betlejemskiego Światła Pokoju na ręce sekretarza miasta Sylwestra Foltyna. Światełko będzie dostepne dla każdego aż do Świąt w Urzędzie Miasta oraz w Wiślańskim Centrum Kultury. Po krótkiej uroczystości na scenę wkroczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Wisły i wykonały program świąteczny na dzwonkach. Po nich wystąpił Wiślański Zespół Kameralny a na koniec w repertuarze świąteczno-rozrywkowym Orkiestra Koncertowa "Power of Wings".

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom Jarmarki i zapraszamy za rok.