Drużyna kolarska zrodzona z pasji do kolarstwa MTB - tak mówią o sobie członkowie grupy kolarskiej Taurus30 Cycling Team. Przed rozpoczęciem sezonu przedstawiono skład drużyny. Zespół będzie się ścigał na polskich i zagranicznych maratonach MTB oraz w wyścigach szosowych. Team w tym roku wieńczy 30-lecie powstania firmy TAURUS z Mikołowa.

Oficjalny skład nowego zespołu #Taurus30 Cycling Team.

Skład grupy: Tomasz Dygacz, Marcin Paprocki, Krzysztof Grudzień, Marcin Cholewa, Remigiusz Ciupek, Mateusz Dziadek, Patryk Mitręga, Artur Olszak, Tomasz Wojtaszewski.

Jak mówi Remigiusz Ciupek z drużyny - Grupę kolarską #Taurus30 Cycling Team będzie można zobaczyć przede wszystkim na maratonach takich jak: BIKE ATELIER MTB, Bike Maraton oraz Kellys Cyklokarpaty. Jest również zaplanowany udział w etapówce Beskidy MTB Trophy oraz kilka zagranicznych imprez, m.in. Ostrava – Porubajk, Lipník - AUTHOR ŠELA MARATHON oraz Salzkammergut MTB Trophy w Austrii – dodaje członek drużyny.

- Zawodnicy będą startować na rowerach marki KREIDLER. Rowery, które są na ich wyposażeniu to sprawdzone „wyścigówki” dostosowane oczywiście do ich oraz warunków odpowiadających na danej trasie, więc mogą się troszkę różnić o fabrycznego egzemplarza.

Są to bardzo udane i sprawdzone egzemplarze. Przejechały nie jedną ekstremalną trasę i potwierdziły swoją niezawodność pozwalając kończyć zawodnikom wyścig na wysokich pozycjach – zauważa Remigiusz Ciupek.