W dniach 7-8 kwietnia w sali gimnastycznej im. Wiślańskich Olimpijczyków odbył się III Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Wisła. W piątek w turnieju udział wzięły dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów. W turnieju dziecięcym wystartowało kilkadziesiąt młodych tenisistów stołowych. Najliczniejsza była grupa chłopców z klas IV-VI, w której triumfował Paweł Czyż ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jaworniku. Zwycięzca pokonał w wielkim finale Przemysława Poloka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Malince 3:0 w setach. W pojedynku o 3. miejsce Kacper szatan z SP5 ograł 2:0 w setach Joela Kojmę z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Głębcach. Miejsca 5-8, również nagradzane w tej najliczniejszej kategorii wiekowej, zajęli: Oliwier Nowicki (SP5), Jan Pilch (SP5), Patryk Szturc (Zespół Szkół nr 1 w Centrum) i Dawid Pietruszka (SP5).

Pozostałe kategorie były mniej liczne. W grupie chłopców z klas I-III najlepszy okazał się Ksawery Lazar (ZS1), który w finale pokonał Oskara Florczaka (ZS1) 3:1. Na najniższym stopniu podium stanął Jan Cieślar (ZSP1) po wygraniu 2:1 pojedynku "o brąz" z Bartłomiejem Cieślarem (ZS1). Z kolei w rywalizacji dziewczynek z klas IV-VI (kategorii z klas I-III nie rozegrano ze względu na zbyt małą ilość zgłoszeń) bezkonkurencyjna okazała się Ewelina Pilch z ZSP1, która w finale pokonała 2:0 Wiktorię Troszok (SP5). 3. lokata przypadła Darii Cupiał (SP5), która w "finale pocieszenia" ograła 2:1 Julię Pilch (ZSP1).

Gimnazjaliści i gimnazjalistki rywalizowali systemem ligowym "każdy z każdym". U dziewcząt kolejność na mecie rozgrywek była następująca: 1. Sylwia Cieślar, 2. Klaudia Rogowska, 3. Noemi Wisełka, 4. Dżesika Cieślar. U chłopców wyglądało to tak: 1. Grzegorz Kobiela, 2. Samuel Czyż, 3. Andrzej Karkoszka, 4. Adam Cieślar, 5. Michał Sztajnert, 6. Mateusz Wisełka. W tych czterech kategoriach nagradzano najlepszą "czwórkę", ale każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal.


W drugi dzień turnieju odbyły się zmagania 6 zawodniczek i 24 zawodników. W kategorii kobiet uczestniczki rywalizowały systemem ligowym "każdy z każdym". Po rozegraniu wszystkich pojedynków na czele tabeli znalazła się Zuzanna Lazar, która wygrała wszystkie swoje mecze. Największy opór młodej zawodniczce stawiła Monika Cieślar, która uległa triumfatorce w bezpośrednim meczu 2:3, a pozostałe wygrała i ostatecznie zajęła 2. miejsce. 3. lokatę wywalczyła Beata Bykowska, która lepszym bilansem setów wyprzedziła Patrycję Minge (obie panie zanotowały po dwie wygrane). Miejsce 5. zajęła Magdalena Kucharska, a 6. Ewa Gorzelany (po jednym zwycięstwie).

Najbardziej zacięta rywalizacja toczyła się w kategorii mężczyzn do lat 50. 18 zawodników wylewało siódme poty, by zająć jak najlepszą pozycję. Po eliminacjach grupowych i fazie pucharowej w wielkim finale Daniel Czyż pokonał Andrzeja Bujoka 3:0. Emocjonujący przebieg miał też pojedynek o 3. miejsce, w którym Leszek Polok pokonał 3:2 Grzegorza Glajcara.

W grupie mężczyzn 50+ po raz trzeci w finale zagrali Bronisław Lazar i Andrzej Minge. Tym razem górą był ten pierwszy, pewnie wygrywając 3:0. Z kolei meczu "o brąz" Jerzy Byrt, który w półfinale minimalnie uległ triumfatorowi 2:3, zagrał z Juliuszem Polokiem i wygrał 3:0.

Nagrody i puchary najlepszym wręczył Sylwester Foltyn, sekretarz miasta, który w imieniu burmistrza Tomasza Bujoka gratulował uczestnikom gry, podkreślając wysoki poziom zmagań i wielką pasję wiślańskich tenisistów stołowych.

Organizatorami III Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Wisła był Urząd Miejski w Wiśle i UKS Wiślańskie Orły - grupa "Wiślanie". Sponsorami nagród byli: Urząd Miejski w Wiśle, firma "Brugi", Ośrodek Narciarski "Nowa Osada", Ośrodek Narciarski "Klepki", Ośrodek Narciarski "Siglany", Restauracja "Chata Olimpijczyka Jasia i Helenki", Sklepy "Spar" Wisła, PPHU „Wiślanka”, Hurtownia "Marko" i Ośrodek Przygotowań Paraolimpijskich w Wiśle.