Po dwóch latach izolacji wreszcie mogliśmy się spotykać tak jak lubimy najbardziej – wszyscy wspólnie. Po raz kolejny w te wakacje udało nam się stworzyć możliwość uczestniczenia w tygodniowych zajęciach dla grupy 150 dzieci z całej Trójwsi. Nasze przygotowania rozpoczęliśmy już kilka miesięcy wcześniej tworząc wspólnie z wolontariuszami projekt pt. „Hej dzieci - wyjdźcie z sieci!", który otrzymał dofinansowanie z Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w wysokości 8000 zł.
zł.
W dniu 11 czerwca zorganizowaliśmy spotkanie „Akcja integracja", które było swoistym przedsmakiem tego, co czeka dzieciaki na akcji wakacyjnej.
Dzięki przychylności dyrektorów lokalnych szkół nasze spotkania w ramach akcji wakacyjnej mogły odbywać się: w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Istebnej na Buczniku, w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaworzynce oraz w Szkole Podstawowej nr 1 w Koniakowie. Każdego dnia na dzieci czekali wolontariusze – animatorzy, którym nie brakowało pomysłów na wesołe zabawy. Cały weekend poprzedzający akcję wakacyjną grupa wolontariuszy wspólnie przygotowywała się na te najpiękniejsze dni w roku. Poznawaliśmy kolejne tajemnice systemu prewencyjnego, który jest filarem w działalności wychowawczej naszej Fundacji. Opracowaliśmy plan warsztatów, by jak najbardziej rozbudzić dziecięcą kreatywność i odkryć ich talenty. Przyszedł czas również na nasz rozwój. Poznawaliśmy najnowsze trendy w sferze tańców animacyjnych, co bardzo spodobało się dzieciakom.
Przez 5 dni akcji wakacyjnej spotykaliśmy się w 3 szkołach z grupą 150 dzieci. Towarzyszyła nam dobra zabawa, masa uśmiechu i radości. Codziennie odwiedzali nas goście: przewodnicy, podróżnicy, ludzie o różnych pasjach i talentach. Jednego dnia wszyscy wspólnie udaliśmy się na wycieczkę krajoznawczą do Wisły, by poznać miasto „za miedzą". Ostatniego dnia spotkaliśmy się wspólnie w Istebnej, by razem bawić się, tańczyć i uczestniczyć w grze terenowej, która odbywała się w czterech różnych punktach rozlokowanych na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Codziennie dzieci miały zapewnione kanapki i napoje, a w ostatni dzień słodki poczęstunek – pyszne lody.

Wolontariusze Fundacji Jest BOSKO!
Akcja wakacyjna odbywa się w ramach projektu "Hej dzieci-wyjdźcie z sieci" sfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030